rontgen

Exotické zvieratá pod röntgenom? Pozri si úžasné snímky oregonskej ZOO

Asi väčšina z nás už absolvovala röntgenové vyšetrenie, ktoré patrí medzi najrozšírenejšie diagnostické metódy. RTG zobrazí tvrdé tkanivá alebo cudzie predmety v tele, čo ho výsledkom sú typické a pre niekoho trochu desivé čiernobiele snímky.

Asi väčšina z nás už absolvovala röntgenové vyšetrenie, ktoré patrí medzi najrozšírenejšie diagnostické metódy. RTG zobrazí tvrdé tkanivá alebo cudzie predmety v tele, čoho výsledkom sú typické a pre niekoho trochu desivé čiernobiele snímky.

Röntgen sa ako zdravotná diagnostická metóda nepoužíva iba pri ľuďoch, ale aj pri zvieratách. Používa ju aj zoologická záhrada v americkom štáte Oregon. Miestni veterinári pomocou RTG prístroja kontrolujú zdravotný stav rôznych exotických zvierat.

Ako vyzerá chameleón, tukan alebo pytón asi viete. Ako však vyzerá takéto zviera pod röntgenom? Veľmi zaujímavo. Uvádzaná zoologická záhrada sa výnimočnými fotografiami pochválila na sociálnej sieti Twitter čo znamená, že si tieto fotky môžete pozrieť aj vy.

Okrem takýchto záberov nájdete na stránke zoologickej záhrady tiež bežné snímky, ktoré ukazujú rôzne zvieratá pri hre, kŕmení a tak podobne. Nižšie si môžete pozrieť pár vybraných RTG snímok a ak vás zaujali, ďalšie nájdete v tomto odkaze na sociálnej sieti Twitter.

TIP REDAKCIE
Tabletom Lenovo sa na Slovensku darí, majú nadpolovičný podiel na trhu
jez
Jež (Erinaceus europaeus) – Oregon Zoo / Twitter
rontgen
Druh dravej ryby (Anarrhichthys ocellatus) tzv. „vlčia ryba“ – Oregon Zoo / Twitter
rontgen
Pytón kráľovský (Python regius) – Oregon Zoo / Twitter
rontgen
Druh netopiera (Pteropus rodricensis) – Oregon Zoo / Twitter
rontgen
Tukan veľkozobý (Ramphastos toco) – Oregon Zoo / Twitter

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať