Skenovanie tváre

To bolo rýchle: 3D skener tváre v Huawei Mate 20 Pro je možné oklamať

3D skener tváre Mate 20 Pro nie je až tak bezpečný, ako si možno niekto myslí. Hoci na to upozorňuje aj sám výrobca, mnohí z nás o tom ani len netušia.

Ambiciózny 3D skener tváre na prednej strane Mate 20 Pro nie je až tak bezpečný, ako si možno niekto myslí. Hoci na to upozorňuje aj sám výrobca, mnohí z nás o tom ani len netušia. Ak ho použijú dvaja ľudia s podobnou tvárou, technológia ich môže považovať za jedného.

Ako informuje Android Authority, o tomto bezpečnostnom nedostatku vie dokonca aj spoločnosť Huawei. Keď používateľ vytvára digitálnu kópiu jeho tváre, softvér ho sám upozorní, že hardvér môže oklamať podobne vyzerajúci človek.

A ako dôkaz, že nejde o žiadnu srandu, tu máme autentické video z nemeckého servera Android Pit, kde sa o odomknutie nového Android smartfónu pokúsili dvaja chlapíci s bradou.

Výsledok je doslova ohromujúci. Huawei Mate 20 Pro sprístupnil systém hneď po prvom pokuse o rozpoznanie tváre. Keď ho chytil do rúk človek, ktorý pripomínal majiteľa, v priebehu krátkeho okamihu bol na ploche s ikonkami. Ich vzájomná podoba bola ale naozaj veľká.

TIP REDAKCIE
Tesla predstavila "cyber" štvorkolku pre deti, stojí takmer 2 000 dolárov

Za týmto bezpečnostným nedostatkom môže stáť aj fakt, že ide o kusy pre novinárov s ešte nedokončeným softvérom. Ak v tom predsa len majú prsty softvérové nedostatky, výrobca to vyrieši rýchlou aktualizáciou. Zatiaľ boli spustené iba predbežné objednávky, takže netreba robiť žiadny poplach.

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať