xiaomi 12

Xiaomi 12 Mini: Malá novinka môže osloviť kompaktnejšími rozmermi a OLED displejom

Čínsky výrobca Xiaomi predstavil tesne pred koncom minulého roka trojicu nových smartfónov – Xiaomi 12, 12 Pro a 12X. Predtým sa špekulovalo, že súčasťou zostavy bude aj model s prívlastkom Ultra a najmä Xiaomi 12 Mini, rozmerovo menšia verzia smartfónu.

Xiaomi 12 Mini však výrobca nepredstavil. Jeho existencia ale nie je úplne stratená. Najnovšie začala vo vodách sociálnych sietí kolovať fotografia smartfónu, ktorým má byť práve oficiálne nepotvrdený kompaktný model z dielne Xiaomi.

Zariadenie vyobrazené na snímke disponuje jedným väčším a dvoma menšími objektívmi na zadnej strane. Spolu s LED bleskom sú zoradené vertikálne. Popri nich na zadnej strane figuruje aj logo výrobcu.

xiaomi 12 mini
Zdroj: @Shadow_Leak

Povráva sa, že Xiaomi 12 Mini by mohol byť vybavený plochou Super AMOLED obrazovkou s uhlopriečkou menšou ako 6 palcov. Vlajkový čipset asi nedostane, no súprava Snapdragon 870 by mal stačiť na to, aby sme mohli potenciálnu novinku zariadiť do kategórie vyššej strednej triedy.

Xiaomi 12 Mini

Xiaomi 12 Mini môže byť dôležitejším zariadením, než sa na prvý pohľad zdá. Kto chce vlastniť smartfón s poriadne veľkým displejom, vyberať si môže z celej plejády zariadení z produkcie rôznych značiek.

TIP REDAKCIE
HISTORICKÝ OKAMIH: Tesla v sebe ponesie kus Slovenska. Hella začína dodávať kľúčový komponent!

S kompaktnými smartfónmi to ale také ružové nie je, práve naopak. Menší, no dobre vybavený Android smartfón s rozumnou cenou by mnohí spotrebitelia privítali. Xiaomi 12 Mini by im mohol vyhovieť, pokiaľ teda naozaj vznikne. Podrobností je málo, výrobca jeho dostupnosť zatiaľ nenaznačuje.

Apple klub sa na nedostupnosť malého, no výkonného smartfónu sťažovať nemôže. Vybrať si môže iPhone 13 Mini, poprípade predchádzajúcu generáciu iPhone 12 Mini, oba s 5,4-palcovou obrazovkou.

Aj v Android svete sa dajú nájsť smartfóny, ktorých displej podliezol 6-palcovú hranicu. O výsostne vreckové zariadenia ale nejde. Je tu Asus Zenfone 8 (5,9″ OLED), Google Pixel 4a (5,8″ OLED) alebo starší Samsung Galaxy S10e (5,8″ OLED).

Aktuálny rad smartfónov Xiaomi 12 na svoj príchod na medzinárodný trh ešte len čaká, udiať by sa tak malo v najbližších týždňoch, možno v marci. V daný mesiac má do Európy doraziť aj OnePlus 10 Pro.

Možno čínsky výrobca prekvapí a kompaktný model predstaví zarovno s globálnou dostupnosťou najnovšej línie vlajkových smartfónov. Radi sa necháme prekvapiť.