Google zjednodušuje prístup k histórii vyhľadávania a iným súkromným nastaveniam

Gigant sa opäť rozhodol zjednodušiť svojim používateľom život. Ak si chceš vymazať svoju históriu vyhľadávania, nemusíš túto možnosť hľadať v komplikovaných nastaveniach.

Gigant sa opäť rozhodol zjednodušiť svojim používateľom život. Ak si chceš vymazať svoju históriu vyhľadávania, nemusíš túto možnosť hľadať v komplikovaných nastaveniach. Odteraz si totiž môžeš premazať svoju históriu vyhľadávania priamo vo vyhľadávači.

To však nie je všetko. Gigant sa totiž rozhodol, že možnosti prispôsobenia ochrany súkromia už naďalej nebudú ukryté hlboko v nastaveniach a ponúka ti mnohonásobne rýchlejší prístup k ovládacím prvkom, ako je napríklad vypnutie personalizácie reklám či zakázanie ukladania aktivity na stránkach Google.

Gigant však podľa všetkého nevykonal tieto zmeny len z dôvodu uľahčenia prístupu k niektorým nastaveniam, ale aj preto, aby používateľom ukázal, čo všetko si môžu vo svojom účte prispôsobiť. Ľudia zrejme radšej nechávajú väčšinu nastavení ich účtu tak ako sú, než aby sa nimi všetkými museli prehrabávať.

Dostupné pre desktop, iOS a Android

Tieto zmeny by mali byť pre desktop dostupné už teraz, pričom mobilné zariadenia so systémami Android a iOS si budú musieť počkať na aktualizáciu, ktorá by mala doraziť v následujúcich týždňoch.

TIP REDAKCIE
Snapdragon 8 Gen 1 prekonal v teste AnTuTu hranicu 1 milióna bodov

Okrem tohto všetkého však Google naznačil aj to, že podobné vylepšenia plánuje implementovať aj do svojich služieb, ako sú napríklad Google Mapy. Tých sa však dočkáme až v roku 2019.

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať