Galaxy Note 9

Samsung a Apple dostali pokutu, vraj úmyselne spomaľovali telefóny

Taliansky proti-monopolný úrad naparil dvom gigantom niekoľkomiliónové pokuty. Samsung musí zaplatiť 5, zatiaľ čo Apple o 5 miliónov € viac.

Kauza s rafinovaným spomaľovaním starších modelov smartfónov sa vracia na scénu. Taliansky proti-monopolný úrad rozhodol v prospech miestnych spotrebiteľov a dvom gigantom z mobilného priemyslu naparil niekoľkomiliónové pokuty. Samsung musí zaplatiť 5, zatiaľ čo Apple o 5 miliónov € viac.

Za všetko môžu podľa dostupných informácií zo servera Apple Insider softvérové aktualizácie operačných systémov, ktoré doslova prinútili používateľov starších smartfónov, aby si zaobstarali novú generáciu. Zariadenia jednoducho začali z ničoho nič sekať a niektoré funkcie prestali dokonca i fungovať, tvrdia vyšetrovatelia prípadu.

Odborníci tomu hovoria plánované zastarávanie spotrebnej elektroniky. Výrobca vie týmto nekalým spôsobom pomôcť predajom svojich najnovších produktov, do ktorých investoval obrovské peniaze. Aby sa mu teda táto jeho investícia vrátila čo najskôr späť, niektorí z času na čas pristúpia i na takéto obchodné praktiky.

Čo sa týka rozdielnych výšok pokút, tak Apple platí raz toľko preto, lebo neposkytol zákazníkom informácie o tom, ako sa majú starať a v akých intervaloch majú vymieňať batérie v iOS smartfónoch. To potom vyústilo do zníženého výkonu a následného obmedzenia používateľa. Za tento prešľap mu taliansky proti-monopolný úrad naparil ďalších 5 miliónov €.

TIP REDAKCIE
Realme GT 2 Pro sa bude mať čím chváliť: Okrem vlajkového čipu ponúkne aj 120 Hz displej či LPDDR5 RAM
Total
31
Zdieľaní
Total
31
Zdieľať