Google Mapy: Možnosť zdieľania trasy konečne dorazila aj do iOS

Včera, 18. októbra, dorazila do iOS verzie aplikácie Google Mapy užitočná funkcia, ktorá ti umožňuje zdieľať svoju trasu s rodinou či priateľmi, vďaka čomu majú možnosť vidieť, kde presne sa nachádzaš a kedy približne dorazíš do cieľovej destinácie.

Včera, 18. októbra, dorazila do iOS verzie aplikácie Google Mapy užitočná funkcia, ktorá ti umožňuje zdieľať svoju trasu s rodinou či priateľmi. Vďaka nej majú možnosť vidieť, kde presne sa nachádzaš a kedy približne dorazíš do cieľovej destinácie.

Funkcia však nie je žiadnou prelomovou novinkou, len jej cesta do zariadení bežiacich na systéme iOS trvala bezdôvodne pridlho. Zdieľanie trasy je na Android verzii aplikácie dostupné už niečo vyše roka, pričom podobné možnosti už dlhší čas ponúka aj aplikácia Waze.

Zdieľaj nielen cez Google Mapy

Aktualizácia však so sebou prinesie ešte jedno užitočné vylepšenie, ktoré je novinkou aj pre Android zariadenia. Po novom budeš mať totiž možnosť zdielať svoju trasu nielen cez Google Mapy, ale aj cez aplikácie tretích strán, teda Facebook, Messenger, WhatsApp či Line.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Facebook chce zmeniť názov spoločnosti, vieme, čo je za tým!

Total
39
Zdieľaní
Total
39
Zdieľať