Koncept auta od Apple

Apple má technológiu na prepájanie batérií pohybujúcich sa elektromobilov

Čerstvo odhalená patentová prihláška kalifornského jabĺčka prezradila, že inžinieri z radov Apple pracujú na veľmi zaujímavej technológii.

Čerstvo odhalená patentová prihláška kalifornského jabĺčka prezradila, že inžinieri z radov Apple pracujú na veľmi zaujímavej technológii. Funkcionalita Peloton umožní budúcim elektromobilom, aby mohli počas jazdy medzi sebou zdieľať elektrickú energiu. A to bez akejkoľvek štipky srandy.

Za jej vznikom stoja odborníci z tej divízie spoločnosti, ktorá je zameraná na vývoj autonómnych riadiacich systémov, informuje server Electrek. Všetko teda nasvedčuje tomu, že sa tu bavíme o jednej z jeho viacerých súčastí.

Ako uvádza text z prihlášky, Peloton umožní dvom alebo dokonca i viacerým samojazdiacim vozidlám na elektrickú energiu, aby si medzi sebou fyzicky prepojili kapacity akumulátorov. Najlepšie na tom celom ale je, že funkcia nie je určená pre stojace, ale pohybujúce sa elektromobily. Keď ju využijú, vedia tak zlepšiť energetickú efektivitu, a to sa zase odrazí na lepšom dojazde ako za bežných okolností.

Patentová prihláška Apple tvrdí, že táto priam až futuristicky znejúca funkcionalita vytvorí z kompatibilných áut dôkladne rozloženú formáciu. Ide tu totiž o to, aby prepojená skupinka počas pohybu z bodu A do bodu B vytvárala podmienky pre čo najlepšiu aerodynamiku. Niečo také sa dá využiť vtedy, keď majú dopravné prostriedky pred sebou tú istú cestu, čiže mieria do rovnakej, respektíve neďalekej lokality. Skvelý príkladom môžu byť samojazdiace kamióny.

TIP REDAKCIE
Simulátor farmárčenia má na Steame úspech, prekonal aj Battlefield 2042
Náčrt z prihlášky (via appleinsider.com)

Keďže sa tu ale bavíme iba o patente, dokonca iba o patentovej prihláške, Peloton tak skoro medzi nás nepríde. Pôjde navyše o súčasť komplexného autonómneho systému, ktorý výskumníci kalifornského jabĺčka viac ako určite dokončia až v rozpätí niekoľkých rokov.

Total
13
Zdieľaní
Total
13
Zdieľať