Google asistent a jeho vlastná webová aplikácia. K čomu bude slúžiť?

Google asistent zrejme čoskoro nebude na funkcie ako je zapisovanie poznámok či úloh potrebovať treťostranové aplikácie.

Google asistent zrejme čoskoro nebude na funkcie ako je zapisovanie poznámok či úloh potrebovať treťostranové aplikácie. Portál 9to5Google totiž nedávno objavil zatiaľ neohlásenú webovú aplikáciu Lists and Notes, ktorá podľa všetkého umožní nie len si zapísať určité poznámky či kontrolné zoznamy, ale ich aj synchronizovať naprieč všetkými zariadeniami.

Aplikácia je vraj dostupná už teraz, no samozrejme len neoficiálne. Zatiaľ sa však v nej toho nedá robiť veľa, len vytvárať nadpisy pre jednotlivé zoznamy.

Už tretia alternatíva

Je tu však jedna dôležitá otázka: “Prečo Google vlastne vytvára ďalšiu aplikáciu pre poznámky, keď už teraz máme na výber z dvoch – Google Tasks a Google Keep?” Možných odpovedí je mnoho, no tou najpravdepodobnejšou je, ako už bolo spomenuté v úvodnom odseku, že gigant chcel pre svojho šikovného asistenta vlastnú aplikáciu, aby už nemusel využívať iné, teda treťostranové aplikácie.

TIP REDAKCIE
iPhony majú byť o 10 rokov minulosťou, Apple vraj uvažuje o prechode na rozšírenú realitu

Je však dôležité poznamenať, že Google sa oficiálne o tejto aplikácii zatiaľ ani len nezmienil, takže nie je vôbec isté, či vôbec niekedy uzrie svetlo sveta.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať