Plná verzia Adobe Photoshop pre tablety iPad? Už v roku 2019

0
ipad

Spoločnosť Adobe konečne vyhovie všetkým užívateľom azda najznámejšieho grafického softvéru, ktorí chcú vykonávať všetky svoje úpravy takpovediac za chodu. Plná verzia programu Photoshop bude dostupná pre tablety Apple iPad. 

V súčasnosti môžu majitelia tabletov používať napríklad Photoshop Express, veľmi zjednodušenú aplikáciu pre vykonávanie rôznych úprav. Šéf produktov Scott Belsky uviedol, že robí všetko preto, aby sa plná verzia aplikácie dostala na trh čo najskôr.

Podľa neho užívatelia pohybujúci sa v mediálnom a zábavnom priemysle pracujú čoraz častejšie na tabletoch, než na počítačoch s Windows a Mac. Kreatívne projekty chcú vytvárať v pohybe a s väčšou mobilitou. Objednávka zo stany zákazníkov spoločnosti Adobe je teda jasná.

Žiaľ, vyhovené im bude až v roku 2019. Tvorcovia plnú verziu pre tablety iPad síce predstavia ešte tento rok v októbri, no stiahnuť sa bude dať až v budúcom roku. Podľa všetkého sa vývoj z nejakého dôvodu oneskoril.

iPad Pro
iPad Pro

Zatiaľ nie je známe, ktoré tablety iPad budú podporované. Adobe Photoshop ale pravdepodobne nainštalujete do všetkých novších modelov, ktoré podporujú príslušenstvo Apple Pencil.

Adobe môže tlačiť na uvoľnenie plnej verzie pre tablety aj z konkurenčných dôvodov. Niekoľko grafických programov je dostupných aj pre tablety, pričom sa jedná o veľmi použiteľné kusy softvéru. Za zmienku určite stojí napríklad Affinity Photo.