Tesla Model 3

Tesla ukázala pohonný systém Modelu 3 po 1 600 000 km, vyzerá ako nový

Pohonný systém pod kapotou ľudového elektromobilu Tesla Model 3 vydrží celkom slušnú kôpku kilometrov. Vyplýva to z dlhodobého testu americkej automobilky.

Pohonný systém pod kapotou ľudového elektromobilu Tesla Model 3 vydrží celkom slušnú kôpku kilometrov. Vyplýva to z dlhodobého testu americkej automobilky, počas ktorého na ňom prešli poriadne dlhú štreku.

To najlepšie na tom celom ale je, že aj po viac ako 1 600 000 km vyzerá, akoby práve vyšiel z výroby. Presne toľko s ním počas spomínaného testovania fyzickej výdrže najazdili. Elon Musk tvrdí, že si pri vývoji dali na tejto kvalitatívnej vlastnosti mimoriadne záležať, preto sa im podarilo dosiahnuť tak ohromujúce výsledky.

Dosiahnutie tohto významného míľnika prišlo približne tri roky po tom, čo Tesla oznámila svojim investorom, že mení cieľ kvalitatívneho testu. A to z pôvodných 320 000 kilometrov až na vyššie spomínaných 1 600 000 km, píše Electrek.

Pohonný systém spoločnosti Tesla tvorí kombinácia moderného elektromotora a poctivo vyrobených ozubených kolies, ktoré prenášajú pohybovú energiu až do kolies vozidla. Jeho produkcia prebieha v americkej fabrike Gigafactory 1, kde okrem iného vznikajú a aj recyklujú batérie vrátane príslušných produktov, ako je Powerwall alebo Powerpack.

TIP REDAKCIE
Slovensko chce konať: Za šírenie konšpirácií na Facebooku až 10 rokov vo väzení!
Total
29
Zdieľaní
Total
29
Zdieľať