iPhone X

Apple unikli názvy nových smartfónov, namiesto modelu XC príde iPhone XR

Dnes večer neuvidíme iPhone XS, XS Max a XC, ale iPhone XS, XS Max a XR.

Dnes večer neuvidíme iPhone XS, XS Max a XC, ale iPhone XS, XS Max a XR. Spoločnosť Apple totiž len pár hodín pred začiatkom veľkého mediálneho podujatia unikli názvy nadchádzajúcich iOS smartfónov.

Ako píše The Verge, stalo sa tak prostredníctvom súboru XML, ktorý je súčasťou domény apple.com. V jeho texte sa spomína ako model iPhone XS vrátane väčšieho a lepšie vybaveného iPhone XS Max, tak aj iPhone XR, nie XC. Z toho vyplýva, že doterajšie úniky nie sú až tak presné, ako si možno niekto myslel.

iPhone XC nahradí iPhone 8 Plus z minulého roka. Pôjde o jeho generačného nástupcu s výrazne odlišným názvom, s až 6,1-palcovou uhlopriečkou a vraj i s podobnou cenovkou. Tento rok by však mal ponúknuť dizajn v štýle iPhone X, čiže sa dá očakávať displej cez takmer celú prednú stranu konštrukcie vrátane kontroverzného výrezu.

Z čerstvého úniku vieme aj to, že tiež očakávané Apple Watch 4. generácie ponúknu mierne širšie remienky. Dostupné informácie spomínajú 40 a 44 mm, čo je o 2 mm viac ako hrúbka tých súčasných.

TIP REDAKCIE
Trvalo to, no dočkali sme sa: Instagram konečne umožní nahrávanie fotiek a videí cez desktop

Predstavenie noviniek prebehne o 19:00 nášho času. Bližšie detaily, kde možno sledovať livestream, nájdete v tomto článku.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať