dji mavic 2 pro

Kamera Hasselblad aj optické priblíženie: To sú DJI Mavic 2 Pro a Mavic 2 Zoom

Spoločnosť DJI pozdvihla latku v segmente komerčne dostupných dronov predstavením dvoch nových modelov DJI Mavic 2 Pro a Mavic 2 Zoom. Novinky patria do high-end kategórie s vyššou cenou, ktorá reflektuje špičkovú výbavu.

Spoločnosť DJI pozdvihla latku v segmente komerčne dostupných dronov predstavením dvoch nových modelov DJI Mavic 2 Pro a Mavic 2 Zoom. Novinky patria do high-end kategórie s vyššou cenou, ktorá reflektuje špičkovú výbavu.

Hlavne DJI Mavic 2 Pro bude chcieť do svojho batohu každý cestovateľ alebo nadšenec úchvatných záberov z vtáčej perspektívy. Šéfka komunikácie DJI vysvetlila, že drony reagujú na požiadavky zákazníkov priblížiť obrazovú kvalitu digitálnym zrkadlovkám. Nové drony sú tiež rýchlejšie, tichšie a inteligentnejšie.

DJI Mavic 2 Pro má integrovanú, mechanicky stabilizovanú kameru renomovaného výrobcu Hasselblad, ktorá je ekvivalentom k 28 mm objektívu a má variabilnú svetelnosť od f/2.8 do f/11. Informácie z objektívu zachytí obrovský CMOS snímač o veľkosti jedného palca.

dji mavic 2 pro

Kamera má 20 Mpx rozlíšenie, presnosť farieb pokrýva technológia Hasselblad Natural Colour Solution a nechýba podpora pre 10-bitové 4K HDR.

DJI Mavic 2 Zoom je všestrannejší. Vďaka optickému priblíženiu vstavanej kamery (24 mm až 48 mm) dokážete zachytiť svoje zábery z bezpečnejšej a menej rušivej vzdialenosti. Dron zhotoví 12 Mpx fotografie v bežnom režime.

TIP REDAKCIE
Drony od DJI majú problém so smartfónmi Pixel 6, prenos videa nefunguje

dji mavic 2 pro

V režime super rozlíšenia spojí dovedna 9 fotografií, čím vznikne 48 Mpx snímka. Mavic 2 Zoom využíva 1/2.3-palcový obrazový snímač a oba drony dokážu zachytiť 100 Mbit/s 4K video.

Nové drony DJI nie sú iba o vylepšených kamerách. Výrobcovi sa podarilo znížiť hlučnosť a vylepšiť systémy, vďaka ktorým sa drony vyhýbajú prekážkam. Nový je systém pre sledovanie snímaného objektu ActiveTrack 2.0, ktorý dokáže predpovedať jeho pohyb a vytvára tiež 3D mapu prostredia.

dji mavic 2 zoom

Drony sa vo vzduchu udržia na jedno nabitie pri ideálnych podmienkach maximálne 31 minút, dokážu letieť max. rýchlosťou 72 kilometrov za hodinu, 8 GB vnútornú pamäť rozšírite pomocou pamäťových kariet a živý video prenos v 1080p kvalite dokáže dron prenášať aj zo vzdialenosti necelých 8 kilometrov.

Základná cena? 1449 EUR verzia Pro a 1249 EUR verzia Zoom. Ak sa radi rozhodujete s horúcou hlavou, novinky si už môžete zakúpiť priamo z oficiálnych stránok výrobcu. Detailný výpis parametrov nájdete TU.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať