Motorola pracuje na skladacom smartfóne, ktorý pripomína vyklápačku RAZR

Motorola vyvíja netradične prevedený mobilný telefón, ktorý tvorí flexibilný zobrazovací panel. Vďaka tomu ho možno skladať alebo rozkladať.

Motorola vyvíja netradične prevedený mobilný telefón, ktorý tvorí flexibilný zobrazovací panel. Vďaka tejto fyzickej vlastnosti ho možno skladať alebo rozkladať. Všetko záleží iba od toho, či používateľ potrebuje veľkú uhlopriečku alebo kompaktnejšie rozmery.

Túto zaujímavú novinku nám prezradil patent spoločnosti z databázy vládneho amerického úradu USPTO. Vďaka nemu sme sa okrem iného dostali aj k jednoduchým náčrtom, kde máme jedinečnú príležitosť vidieť, ako by to mohlo celé fungovať v praxi.

Dizajn navyše pripomína legendárnu vyklápačku RAZR. Hlavný rozdiel tkvie iba v tom, že hardvérové tlačidlá po novom nahradil dotykový displej. Všetko ostatné vyzerá takmer tak isto, ako to vyzeralo na spomínanej vykopávke z roku 2004. Samozrejme, ešte stojí za zmienku chýbajúci notifikačný panel na prednej strane konštrukcie vrátane chýbajúcej spodnej brady. Smartfón je vďaka tomu elegantne úzky.

Treba však brať do úvahy, že nejaký náčrt z patentu nereprezentuje finálnu verziu zariadenia, čiže tá môže vyzerať trošku inak, ako je vidieť na obrázku vyššie. Základná štruktúra konštrukcie by ale mala byť viac-menej zachovaná.

TIP REDAKCIE
BlackBerry ešte nekončí: Tento rok prinesie na trh 5G smartfón s fyzickou klávesnicou!

Otázny zostáva aj dátum predstavenia. Ak sa Motorola nakoniec predsa len rozhodne priniesť takto prevedený smartfón na pulty obchodov, zrejme k tomu dôjde počas nadchádzajúceho podujatia CES 2019 alebo počas európskeho MWC 2019, kde vytiahne svoje esá viacero renomovaných výrobcov z mobilného priemyslu.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať