Tak predsa len: Cez priehľadné telo Xiaomi Mi 8 nie je vidieť skutočné útroby

Odhalil to únik, vďaka ktorému môžeme teraz povedať, že veci sú tak trošku iné, ako po prvom pohľade na Xiaomi Mi 8 Explorer Edition možno vyzerajú.

Špeciálna verzia tohtoročnej vlajkovej lode čínskeho jabĺčka síce disponuje priehľadnou zadnou stranou, no cez tú nie je vidieť skutočnú základnú dosku, ale iba akúsi maketu. Odhalil to jej únik, vďaka ktorému môžeme teraz povedať, že veci sú tak trošku iné, ako po prvom pohľade na Xiaomi Mi 8 Explorer Edition možno vyzerajú.

Za týmto odhalením, respektíve potvrdením stojí človek menom Chengming Alpert, ktorý sa snažil medzi prvými poukázať na jemné zavádzanie spoločnosťou Xiaomi. Tá totiž po oficiálnom predstavení novinky tvrdila, že nejde o žiadne vizuálne triky a ani nič podobné. Vyjadrenie výrobcu znelo až tak sebavedomo, že mu mnohí bez akýchkoľvek pochýb uverili.

„Priehľadnú zadnú stranu Mi 8 Explorer Edition sme skutočne vyrobili z priehľadného skla, a to bez toho, aby sme tam lepili akúkoľvek nálepku. Časti, ktoré vidíte napríklad vo vrchnej oblasti, sú časťami aktuálnej základnej dosky.”

Áno, všetko, čo hovorca Xiaomi vtedy povedal, je viac-menej technicky pravda. Vrchná časť, ktorú je vidieť, však nemá žiadnu funkciu, pretože ide o akúsi nefungujúcu napodobneninu dokonale vyzerajúcich útrob (tie fungujúce by tak dobre ani zďaleka nevyzerali). Takže sa dá označiť za časť základnej dosky, no tá tam nemusí vôbec byť. Namiesto nej mohli radšej integrovať 3,5 mm port na pripájanie tradičného audio príslušenstva.

TIP REDAKCIE
Svetový unikát vznikol na Slovensku: Vyše 600 vyradených telefónov sa zmenilo na umelecké dielo

Xiaomi Mi 8 Explorer Edition zrejme na pulty európskych obchodov ani nedorazí. Dostupná bude podľa dostupných informácií iba obyčajná verzia bez priehľadnej konštrukcie.

Total
33
Zdieľaní
Total
33
Zdieľať