Xiaomi Mi 8 na Slovensko tak skoro nepríde: Vieme, kedy ho čakať!

Fanúšikovia Xiaomi si na novinku budú musieť počkať.

0
Xiaomi Mi 8

Nová vlajková loď čínskeho výrobcu sa do povedomia médií dostala už niekoľkokrát. Hlavne teda vtedy, keď z virtuálnych regálov predajcov zmizla do niekoľkých sekúnd od naskladnenia. Ak sa už na Xiaomi Mi 8 chystáš aj u nás, na Slovensku, budeš si ešte musieť počkať.

Očakávané zariadenie by malo do Európy, teda presnejšie do Španielska, Talianska a Francúzska, doraziť až v priebehu augusta. To ale nie je všetko. Európa ostane ukrátená o tie zaujímavejšie modely.

Xiaomi Mi 8 Explorer Edition

Na starý kontinent totiž príde len štandardná verzia v čiernej a modrej farbe s možnosťou výberu medzi konfiguráciami so 6 GB RAM + 64 GB úložiskom alebo 6 GB RAM + 128 GB úložiskom. Ak si na podobnej tech vlne ako my a brúsiš si zuby na krásnu Explorer Edition, možno sa jej ani nedočkáš.

Skvelé ceny

Čo sa cien týka, tam je situácia podstatne priaznivejšia. Základná verzia Xiaomi Mi 8 (6 GB + 64 GB) by mala stáť približne 365 €, drahšia verzia so 128 GB úložiskom približne 400 €.

TIP REDAKCIE
Apple v smútku: Xiaomi Mi 8 fotí krajšie ako podstatne drahší iPhone X

Pre Xiaomi je možnosť zraziť cenu na tak nízku úroveň silná zbraň proti konkurencii. Mi 8 je vlajková loď so všetkým, čo k tomu patrí. Jeho najbližšou konkurenciou je napríklad OnePlus 6, ktorý sa predáva o celých 100 € viac. Čínsky výrobca má našliapnuté zaujať ešte viac ľudí než kedykoľvek predtým. Ak teda do Európy skutočne príde.