Nové hodinky TicWatch Pro majú dva displeje v jednej vrstve a Wear OS

2
ticwatch pro
Mobvoi

Spoločnosť Mobvoi predstavila nový model inteligentných hodiniek TicWatch Pro, ktoré prichádzajú s netradičným zobrazovacím riešením a dobrou výdržou na jedno nabitie. Novinka dopĺňa súčasné modely, súrodencov TicWatch E a TicWatch 2.

TicWatch Pro už od pohľadu vyzerajú ako dokonalé inteligentné hodinky. Majú pekný dizajn korešpondujúci s bežnými mechanickými hodinkami vyššej triedy. Nechýbajú funkcie zamerané na fyzické aktivity, operačný systém Wear OS od Google, kvalitný OLED displej a niekoľkodňová výdrž na jedno nabitie.

Hodinky TicWatch Pro majú dva displeje v jednej vrstve. Základom je farebný okrúhly OLED panel, ktorý je aktívny pri inteligentnom režime prevádzky. Obrazovka má vysoké rozlíšenie 400 x 400 pixelov pri priemere 1,39-palca.

ticwatch pro
Mobvoi

Druhý displej OLED panel prekrýva. Jedná sa o špeciálny LCD displej, ktorý je pri nečinnosti priehľadný. Displej nie je farebný a má len základné zobrazovacie schopnosti, pričom je pre zmenu aktívny v základom režime užívania.

Zobrazí iba čas, srdcový tep a pár málo ďalších údajov, čiže iba nevyhnutné informácie. Displej je, pochopiteľne, nenáročný na spotrebu energie. Aj preto sa výrobca chváli výdržou na jedno nabitie, ktorá sa môže v kombinovanom režime pohybovať v rozmedzí od 5 do 30-tich dní. Výdrž je tak silne závislá od zvoleného režimu používania.

ticwatch pro
Mobvoi

V jednoduchom režime sú ostatné inteligentné funkcie vypnuté. Máte tak na ruke skôr skutočné hodinky ako malý smartfón s okrúhlym displejom. Telo hodiniek je vyrobené z uhlíkových vlákien, ktoré sú ešte vystužené nylonom. Remienok je vyrobený z kvalitnej kože.

Hodinky majú zabudovaný GPS modul, snímač srdcového tepu, fitness funkcie a všetky vymoženosti operačného systému Wear OS. Môžete teda inštalovať rôzne aplikácie, resp. ich „hodinkové“ verzie a samozrejme štýlové ciferníky, ktorých je v obchode Play viac ako tisícka.

Mobvoi
Mobvoi

Výbava je zavŕšená čipsetom Snapdragon Wear 2100, 512 MB operačnou pamäťou, 4 GB úložiskom a odolnosťou voči vode a prachu podčiarknutou krytím IP68. Vzhľadom na výbavu a prevedenie asi očakávate astronomickú cenovku.

TIP REDAKCIE
Samsung Galaxy S11 bude mať extra štíhle rámiky, prezrádzajú fotografie

Model TicWatch Pro nie je lacný. 249 amerických dolárov je ale viac ako spravodlivých. Hodinky začne dnešným dňom predávať Amazon v USA a v Spojenom kráľovstve. Neskôr dorazia aj na ostatné trhy. Zakúpiť sa tiež dajú priamo na vlastnej stránke výrobcu.