Huawei Nova 3

Internetom začali kolovať čísla jedného z očakávaných Android smartfónov so značkou Huawei. Nie však tie, ktoré súvisia s cenou, ale tie, ktoré sú súčasťou technickej špecifikácie Nova 3. Ešte pred predstavením sme sa tak dostali k takmer všetkému podstatnému.

Za masívnym únikom stojí e-shop VMall, kde si ho potenciálni záujemcovia môžu už dnes predbežne objednať. Zatiaľ však nikto nevie, koľko si zaň predajca hodlá pýtať. Oficiálne odhalenie novinky by malo prebehnúť až o pár dní, konkrétne 18. júla, píše GSMArena.

Ako je príležitosť vidieť na dostupných obrázkoch, mid-range kúsok Huawei Nova 3 po vizuálnej stránke pripomína ako Huawei P20, tak aj Honor 10. S každým jedným smartfónom má niečo podobné, vďaka čomu vzniká vzájomná kombinácia ich konštrukcií. Používateľ sa môže tešiť na kontroverzný výrez v displeji, ergonomicky umiestnený biometrický snímač a aj na aktuálny farebný trend – takzvaný gradient (prechod farieb).

6,3″ a Kirin 970

Uhlopriečka Full HD+ displeja Nova 3 vraj dosiahne až 6,3-palca, pričom výkon zabezpečí ešte stále schopný high-end čipset Kirin 970 s dedikovaným procesorom pre umelú inteligenciu. Prísun šťavy zase dostane za úlohu slušná 3 750 mAh batéria a ak niekoho zaujíma foto hardvér, tak zadná strana obsahuje tú istú duálnu zostavu, akú ponúka Honor 10 (predná má tiež dva selfie fotoaparáty).

Na výber bude ale iba jedna verzia so 128 GB úložiskom aj so 6 GB operačnou pamäťou RAM, a to vrátane štyroch rôznych farebných prevedení.