Čerstvý render potvrdzuje, že Galaxy Note 9 bude vyzerať takmer ako predošlá generácia

1
galaxy note 9

Samsung Galaxy Note 9 bude predstavený 9. augusta a už je viac menej jasné, že sa všetky inovácie odohrajú takpovediac pod kapotou. Dizajn zariadenia sa takmer nezmení, čo potvrdzuje ďalší render.

Samsung Galaxy Note 9 tak bude vyzerať ako predošlá generácia, čo však vadiť nemusí. Prémiový kváder so zahnutými bočnými hranami obrazovky a extra štíhlymi rámikmi pôsobil majestátne. Nakoniec sme aj tak radi, že neuvidíme žiadny notch, teda zárez v obrazovke.

Podľa čerstvého náhľadu sa dokonca nezmení ani poloha hardvérových tlačidiel. Galaxy Note 9 by ale mal byť o nejaký ten milimeter menší. Na prvý pohľad rozdiel nebadať, no vyzerá to, že spodná brada je ešte o chlp štíhlejšia.

Drobné zmeny sa môžu odohrať na zadnej strane, ktoré identifikovali skôr zverejnené snímky. Snímač odtlačkov by sme mali nájsť na lepšom mieste, pod duálnym fotoaparátom.

samsung galaxy note 9
Vľavo Galaxy Note 9, vpravo Galaxy Note 8 / AndroidHeadlines

Kľúčové komponenty zastúpia 6,3-palcový Super AMOLED displej, duálny fotoaparát, zrejme pochádzajúci z Galaxy S9+, výkonná sada Snapdragon 845/Exynos 9810 a dotykové pero S Pen, ktoré má prejsť zatiaľ najväčšou inováciou od svojho vzniku.

Snáď tento rok Samsung navýši kapacitu batérie. Výkonné komponenty budú potrebovať spoľahlivú zásobu energie, ktorá by mala vydržať aspoň dva dni bežného užívania.