Samsung Galaxy S9 sa predáva horšie ako S8, ktorý sa predával horšie než S7

Samsung má plné ruky práce s prípravou nových vlajkových lodí. Niet sa čomu čudovať, pre spoločnosť sú nesmierne dôležité.

Samsung má plné ruky práce s prípravou nových vlajkových lodí. Niet sa čomu čudovať, pre spoločnosť sú nesmierne dôležité. Podľa analytikov, ktorých vyspovedal server Reuters, sa aktuálna generácia, Samsung Galaxy S9, nepredáva tak dobre ako Samsung Galaxy S8. Čo je však ešte horšie, S8 sa nepredáva tak dobre ako Samsung Galaxy S7.

Zaujímavé je, že Samsung Galaxy S9 sa ani zďaleka nepredáva tak dobre ako jedno z najúspešnejších zariadení spoločností – Samsung Galaxy S4 – ktorého sa predalo cez 80 miliónov kusov.

Presný počet predaných kusov je veľmi ťažké zistiť. Vieme len, koľko zariadení Samsung dodá predajcom a operátorom, čo hneď nemusí znamenať, že sa všetky predali.

Analytici sa však prekvapivo zhodli. Samsung smartfóny sa už nepredávajú tak dobre ako pred niekoľkými rokmi. Zároveň sa očakáva, že Samsung oznámi, že počet predaných kusov tento štvrťrok opäť klesol, čo sa odrazilo aj na cene akcií. Tie klesli o slušných 9 %.

Huawei P20 Pro a Samsung Galaxy S9+
Huawei P20 Pro (vľavo) a Samsung Galaxy S9+ (vpravo)

Úspech iPhone X, Huawei a Xiaomi

Samsung je akousi obeťou úspechu Apple s jeho iPhone X, Huawei a Xiaomi. iPhone X a Huawei P20 Pro mu kradnú predaje v high-end sfére, zatiaľ čo Xiaomi sa stará o pomalé, ale zato isté obete vo sfére low-end a mid-range zariadení. Prvá priečka Samsungu na scéne so smartfónmi je tak vážne ohrozená.

TIP REDAKCIE
POZOR: Uniklo 190 infikovaných aplikácií! Kradli peniaze, ak ich máte, urýchlene ich odinštalujte!

Najväčším problémom Samsungu, na ktorom sa zhodneme asi všetci je fakt, že Samsung Galaxy S9 nepriniesol žiadnu novú funkcionalitu, ktorá by bola považovaná za niečo, čo by ľudí naozaj lákalo. S9-tka je v podstate kópiou Galaxy S8 s malými vylepšeniami, a to ľudí neláka.

Podobný príbeh sa má zopakovať aj pri Samsung Galaxy Note 9, ktorý má byť takmer rovnaký ako Galaxy Note 8. Chystajú sa mierne vylepšenia ako napríklad väčšia batéria či podstatne lepší S Pen, no to je všetko.

Vivo NEX
Vivo NEX

Čína naberá na sile

Zatiaľ čo Samsung stagnuje, čínske spoločnosti ako Vivo, Oppo či Huawei na trh prinášajú inovatívne zariadenia či už funkciami alebo dizajnom. Tri fotoaparáty na zadnej strane alebo vyskakovací fotoaparát predsa nemá len tak hociktorý smartfón.

Samsung musí zariskovať. Musí na trh priniesť zariadenia s technológiami, ktoré nemá žiaden iný výrobca a zároveň musí podstatne posilniť strednú triedu, aby tak ukázal Xiaomi a Huawei, že aj on vie robiť kvalitné telefóny za dobrý peniaz. Ak tak nespraví, čaká ho veľmi, veľmi nepríjemná budúcnosť.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať