Samsung Galaxy Note 9: Dotykové pero S Pen prejde zatiaľ najväčšou inováciou

0
galaxy Note 9

Samsung Galaxy Note 9 bude oficiálne predstavený 9. augusta v meste New York. Podrobnosti, ktoré o tomto zariadení chyrujú, hovoria o vyššom výkone, väčšej kapacite batérie alebo bohatej pamäťovej nádielke.

Samsung Galaxy Note 9 poženie Snapdragon 845, poprípade na niektorých trhoch vlajkový Exynos po vzore skôr predstavených modelov Samsung Galaxy S9. Galaxy Note rad bol vždy jasne identifikovateľný podľa dotykového pera S Pen, ktoré je poruke priamo v útrobách zariadenia.

S Pen zatiaľ nemá v mobilnom priemysle konkurenciu, hoci sa nejaké pokusy objavili a stále objavujú. Napr. LG Stylus 3. Roky vývoja urobili z S Penu vysoko použiteľné príslušenstvo, no tú najväčšiu inováciu máme uvidieť až tento rok.

Podľa spoľahlivých, no stále neoficiálnych informátorov, poslúži S Pen ako akýsi diaľkový ovládač. Z istej vzdialenosti by sme mohli ovládať prehrávanie hudby, spúšť fotoaparátu a ďalšie funkcie jedného z najdrahších Android smartfónov. Cena zatiaľ známa nie je, ale po minuloročnej skúsenosti je jasné, kam povedie.

samsung galaxy note 9

S Pen by mal využívať technológiu Bluetooth, čo by bolo skutočnou novinkou. Možnosti využitia by sa takýmto spôsobom podstatne rozšírili. To, že sa Samsung tento rok zameria na S Pen, konieckoncov dokazuje oficiálna pozvánka na podujatie. Na nej je vyobrazený detail dotykového pera, presnejšie tlačidlo S Penu.

Čo všetko S Pen dokáže, oficiálne uvidíme až o viac ako jeden mesiac. Počas tohto obdobia sa ale určite objavia ďalšie detaily, ktoré vlastnosti priblížia. Obzvlášť si počkáme na „uniknuté“ snímky a videá.