iPhony vraj dostanú Dual SIM: Nebude to však len tak, Apple to spraví po svojom

iPhony majú tento rok opäť prísť s revolučnou funkcionalitou. Podľa informácií z čínskeho servera majú minimálne dva modely ponúknuť funkciu Dual SIM.

iPhony majú tento rok opäť prísť s revolučnou funkcionalitou. Podľa informácií z čínskeho servera 21st Century Business Herald majú minimálne dva modely ponúknuť funkciu Dual SIM.

Funkcia, ktorú si majitelia Android smartfónov užívajú už niekoľko rokov tak možno predsa len zavíta aj na zariadenia od amerického výrobcu. Bude to však, samozrejme, mať háčik.

Kombinácia SIM a eSIM

Prvý slot na SIM kartu bude taký aký ho poznáme už teraz. Ten druhý bude v zariadení vo forme integrovanej Apple SIM, ktorú sme prvýkrát videli už v roku 2014 pri iPadoch. Apple SIM je vlastné označenie Apple pre technológiu eSIM. Je nutné dodať, že v budúcnosti by sa z eSIM mal stať štandard naprieč všetkými operátormi. Ide o malý čip priamo na hlavnej doske zariadenia, ktorý je momentálne podporovaný v 180 krajinách po celom svete, vrátane Slovenska.

TIP REDAKCIE
ZOZNAM: iPhone 8 je najpredávanejší. V máji 2018 predbehol aj Galaxy S9+

Apple má ponúknuť aj klasické prevedenie Dual SIM, a to na trhoch, kde Apple SIM nie je podporovaná. Hovorí sa hlavne o Číne. Tak či onak bude zaujímavé sledovať ako na novinku zareagujú naši operátori. Sme toho názoru, že eSIM tu mala byť v plnej paráde už dávno, malú revolúciu preto skutočne môže spôsobiť opäť Apple.