Američania milujú Apple: Službu Apple Music už v USA využíva viac ľudí než Spotify

Služby pre prehrávanie hudby sú čoraz populárnejšie všade vo svete. Najväčšími hráčmi sú Spotify a Apple Music, ktorý rastie rýchlejšie, než sme si mysleli.

Služby pre prehrávanie hudby sú čoraz populárnejšie všade vo svete. Veľké spoločnosti sa svojim zákazníkom snažia ponúknuť čo najviac albumov a pesničiek, za čo najrozumnejšiu cenu.

Teraz to vyzerá tak, že vďaka kvalitnej integrácií Apple Music do ekosystému amerického výrobcu nastal v Cupertine čas na úspech.

Apple totiž na pôde Spojených štátov poráža najpopulárnejšiu a najznámejšiu streamovaciu službu, Spotify. Analytici tento deň predpovedali ešte vo februári a tak sa aj stalo. Apple má byť podľa analytikov „o vlas“ pred Spotify, no táto medzera sa má pomaly ale isto rozširovať. Len pre predstavu, Spotify každý mesiac narastie o 2 %, zatiaľ čo Apple Music sa medzimesačne zväčšuje o 5 %.

Spotify je však aj naďalej lídrom na globálnom trhu. Za jeho služby si každý mesiac platí 70 miliónov ľudí, ďalších 90 miliónov účtov Spotify používa zadarmo. Apple má „len“ 45 miliónov platiacich zákazníkov a 5 až 10 miliónov skúšobných účtov.

TIP REDAKCIE
Slovensko chce konať: Za šírenie konšpirácií na Facebooku až 10 rokov vo väzení!

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať