Xbox One získava funkciu FastStart: Načíta hru okamžite, bez nutnosti čakať na stiahnutie

Xbox FasStart využíva strojové učenie. Hru začneš hrať 2x rýchlejšie než na konkurenčných systémoch.

0
Xbox One
Xbox One

Herná konzola Xbox One práve získava júlovú aktualizáciu, ktorá prináša veľmi zaujímavú funkciu. Volá sa FastStart a navrhnutá je pre spustenie hry bez nutnosti ju celú stiahnuť.

Funkcia totiž dokáže priradiť vysokú prioritu súborom, ktoré sú pre začatie hranie najdôležitejšie. Tým sa zníži potrebný čas pre začatie hrania.

FastStart pre identifikovanie potrebných súborov využíva strojové učenie. Systém je navrhnutý tak, aby si hru mohol hrať v plnej jej kráse čo najskôr. Práve faktor umelej inteligencie je presne to, čo ju odlišuje od ostatných systémov s podobným cieľom.

TIP REDAKCIE
Crash Bandicoot si zahráme aj na konzole Nintendo Switch, Xbox One a PC!

V praxi to znamená, že hru budeš môcť začať hrať približne dvakrát tak rýchlejšie než pri iných riešeniach, pri ktorých dôležité súbory označia samotní vývojári.

Problémom funkcie FastStart je (aspoň nateraz) fakt, že nie je dostupná pre všetky tituly. Celý zoznam dostupných titulov bude neskôr aktualizovaný na tomto odkaze. V čase písania článku tam ešte nefigurovala ani jedna hra.

TIP REDAKCIE
Legenda sa vracia: Remaster hry Spyro príde na PS4 aj Xbox One!

Júlová aktualizácia okrem toho prináša možnosť organizovať hry a aplikácie do skupín. Nechýba ani vylepšenie vyhľadávania. Na domovskej obrazovke stačí stlačiť tlačidlo „Y,“ čím ho spustíš.