Ilustračný obrázok (FOTO Soumil Kumar / pexels.com)

Xbox aplikácia pre Windows 10 sa horlivo pokúšala o prelomenie bariéry medzi konzolami a počítačmi niekoľkými rôznymi spôsobmi – streamovacie služby, herný manažment a skupinový chat. Je síce pravda, že ide o jednu z lepších aplikácií zabudovaných do Windows 10, no mnohým PC hráčom sa jednoducho nepáči predstava byť nútený stať sa súčasťou sveta Xbox Live.

Počas Q&A (otázky a odpovede) na tohtotýždňovom evente E3 nám Phil Spencer, vedúci oddelenia gamingu spoločnosti Microsoft, ponúkol letmý náhľad do plánov spoločnosti, čo sa týka už spomínanej Xbox aplikácie pre Windows 10 a PC gamingu ako takého.

Microsoft mení postoj k PC hráčom

„Pravdepodobne ste si mohli všimnúť, že spomaľujeme progres vývoja nielen niektorých z našich aplikácií, ale aj niekoľkých ďalších vecí, keďže sa práve snažíme zmeniť náš postoj k PC hráčom. Chceme sa komunite PC hráčov venovať, nie jej členov nútiť do niečoho, čo korení v priestore vyhradenom pre konzoly,“ odpovedal Spencer na otázku jedného z členov publika.

TIP REDAKCIE
Google ťa po novom upozorní, keď všetci odmietnu tvoju pozvánku na udalosť

Microsoft si síce dáva so zmenami Xbox aplikácie na určitý čas pokoj, no jeho dlhodobý cieľ je zreteľne jasný: Byť v prostredí PC gamingu omnoho prirodzenejší, než doteraz.

Teraz má iné priority

Zatiaľ teda nie je presne jasné, kedy bude tento zaujímavý koncept prevedený do skutočnosti, keďže sa Microsoft musí teraz sústrediť aj na iné veci. Spencer totiž upozornil aj na miernu spŕšku kritiky, mierenú najmä na Xbox aplikáciu a herný manažment v Microsoft Store. Keď však bude všetko v poriadku, bude následná zmena (dúfajme) už len otázka „chvíľky“.