FOTO: ComicBook.com

Event E3 je naozaj plný prekvapení, teda aspoň tých od Microsoftu. Okrem informácií ohľadom novej hernej streamovacej služby a oznámenia, že spoločnosť pracuje na ďalších Xbox konzolách, sa gigant nevyhol ani zmienke o celosvetovo známej hernej pecke Halo.

Nové pokračovanie Halo s názvom Halo Infinite hráčom samozrejme ponúkne gigantický svet a vozidlá ako je napríklad klasický štvorkolesový miláčik Warthog.

Microsoft však zašiel o krok ďalej a podelil sa s nami aj o teaser na túto novú hernú lahôdku, ktorá by podľa všetkého mala nadväzovať na dejovú líniu z Halo 5.

Slipspace Engine od 343 Industries

Na samom konci prepracovaného teaseru si môžeš všimnúť informáciu, že Halo Infinite poháňa Slipspace Engine, ktorý bol vytvorený štúdiom 343 Industries. Z dvojminútového videa taktiež vyplýva, že sa zrejme pozeráme na verziu hry Halo, ktorá svojim hráčom ponúkne otvorený svet bez otravných neviditeľných zábran.

Spoločnosť 343 Industries dokonca novinku opísala ako „ďalšiu kapitolu legendárnej franšízy“, ktorá bude podľa všetkého dostupná ako na Xbox One, tak aj na PC so systémom Windows 10.

Hra bude ešte premakanejšia

Microsoft poznamenal, že hra je stále v procese vývoja a že celkový dizajn bude do doby oficiálneho vydania hry určite omnoho prepracovanejší.

„Neskôr budeš mať možnosť sa zapojiť do raných programov, ktoré umožnia členom komunity si hru spolu s nami vyskúšať a podať nám spätnú väzbu, jednoducho niečo na princíp terajších programov pre Halo: The Master Chief Collection,“ povedal Chris Lee, vedúci oddelenia FPS v spoločnosti 343 Industries.