Herný ovládač
Ilustračný obrázok

Microsoft v poslednej dobe jemne naznačoval, že pracuje na vlastnej hernej streamovacej službe. Práve dnes však svoj nový projekt na evente E3 zoficiálnil.

Šéf herného oddelenia spoločnosti Microsoft, Phil Spencer, prezradil informáciu, že spoločnosť tvrdo a vytrvale pracuje na vybudovaní hernej streamovacej služby pre ktorékoľvek zariadenie. Služba teda bude schopná pracovať s konzolami Xbox, PC a samozrejme aj s telefónmi.

Presné údaje ohľadom dátumu, kedy by mala byť nová služba dostupná, však zatiaľ nie sú známe. Vychádzať teda môžeme len z dávnejších informácií od Phila, ktorý povedal, že by sme sa možnosti streamovania Xbox hier mali dočkať v priebehu troch rokov.

Nie je to prechádzka ružovou záhradou

Nie je ľahké vybudovať stabilnú streamovaciu sieť. Dokonca aj japonský gigant Sony si v oblasti streamovania prešiel svojím. Spoločnosť odkúpila službu OnLive, ktorú neskôr aj tak odstavila. Následne sa jej však podarilo získať spoločnosť Gaikai, ktorá sa nakoniec stala len súčasťou terajšej služby PlayStation Now.

Nové Xbox konzoly a herná AI?

Spencer však okrem zoficiálnenia dávnejšieho konceptu prezradil, že Microsoft usilovne pracuje na nových konzolách Xbox. Okrem toho sú vraj výskumné tímy giganta zapálené do práce na „revolučnej“ umelej inteligencii pre gaming.

TIP REDAKCIE
Aké IQ má Google? Odpoveď zaskočila aj vedcov

„Náš tím expertov v Microsoft Research pracuje na budúcnosti hernej umelej inteligencie, vďaka ktorej budú naše obľúbené herné svety a postavy omnoho pohlcujúcejšie a prepracovaniejšie,“ vysvetlil.