TOP 10 telefónov, ktoré Slováci kupujú najčastejšie!

Tieto smartfóny sa v rukách Slovákov objavujú najčastejšie!

1

Slováci sú národ, ktorý aj naďalej telefóny najčastejšie nakupuje cez operátorov. Niet sa čomu čudovať. Aj napriek nižším dotáciám, než v zahraničí, je to pre mnohých jediný spôsob, ako prísť k novému telefónu bez nutnosti zaplatiť za zariadenia naraz.

Po mnohé roky vládol operátorom Samsung a jeho riešenia. To sa však mení. O aktuálnom poradí predaných smartfónov informoval najväčší slovenský operátor, Orange. Výsledky nižšie sú z obdobia od 1. do 31. mája 2018.

10 najpredávanejších telefónov za máj 2018

Rebríček na prvých troch miestach obsadil výrobca Huawei, ktorý sa v našich končinách stáva čoraz obľúbenejším. Od 4. miesta mu dominuje Samsung a na chvoste si pozície rozdelil Huawei, Samsung, Apple a Nokia.

10 najpredávanejších Android smartfónov za máj 2018

Ak sa ale pozrieme len na najpredávanejšie Androidy, do rebríčka sa nám posunie aj vlajková loď Samsung Galaxy S9. Tento rebríček obsadili len dve značky, a to Huawei a Samsung.

Zaujímavé sú aj najpredávanejšie tablety.

  • Huawei MediaPad T3 8 LTE
  • Huawei MediaPad T3 10 LTE
  • Prestigio MultiPad WIZE 7 4G
  • Prestigio WIZE 8 LTE
  • Lenovo TAB4 8 LTE

Z výsledkov je jasné, že Slováci majú čoraz radšej a radšej výrobky od čínskej spoločnosti Huawei. Naopak, nadvláda Samsungu pomaly ale isto končí, čo môže byť pre juhokórejského giganta impulz na zmenu. Uvidíme, ako sa zariadeniam bude dariť v ďalších rokoch.

TIP REDAKCIE
Huawei Mate 20 Pro čaká aktualizácia. Prinesie novú funkciu pre stmievanie obrazovky

Každopádne, daj nám vedieť, aký smartfón/tablet máš doma ty! Kupoval si ho cez operátora alebo „za hotové“ u jedného z predajcov?