Samsung Galaxy X so skladacím displejom bude extrémne drahý

Nepomôže ani dotácia od operátora.

0
Samsung Galaxy X
Koncept Samsung Galaxy X

O tom, že Samsung plánuje predstavenie skladacieho smartfónu, Galaxy X, vieme už niekoľko rokov. Najnovšie informácie však naznačujú, že juhokórejská firma je konečne pripravená ukázať ho svetu, a to už počas MWC 2019.

Ako by ste možno čakali, vôbec nepôjde o lacný špás. Analytici predpokladajú, že cena zariadenia sa môže zastaviť na hranici 1 850 dolárov, čo je 2x viac než za čo sa predávajú aktuálne vlajkové lode.

Dodávatelia majú spoločnosti začať zasielať prvé zásielky komponentov už v novembri, keď by sa mala spustiť aj výroba. Tá by mala nabrať plnú rýchlosť v decembri, čo by Samsungu zaručilo dosť času pre vyrobenie dostatočného počtu kusov do februára, keď telefón predstaví.

TIP REDAKCIE
Samsung Galaxy X: Všetky informácie o skladacom telefóne na jednom mieste!

Dôležitým kúskom skladačky je aj správa o tom, že ak Samsung narazí na čo i len jeden problém týkajúci sa konštrukcie alebo používateľského zážitku, zariadenie odmietne ukázať. Poukazuje to na extrémnu dôležitosť tohto projektu. Firma si chce byť jednoducho istá, že na trh pošle telefón, ktorý uspeje.

Samsung Galaxy X: Čo očakávať?

Partneri spoločnosti ako sú napríklad operátori či predstavitelia veľkých eshopov novinku uvidia už počas CES 2019, samozrejme za zatvorenými dverami. Samsung má na úvod vyrobiť medzi 300 000 až 500 000 kusov Galaxy X, aby tak zistil ako naň zareaguje trh. To isté spravil aj pri modeli Galaxy Edge, ktorý predstavil v roku 2014.

Čo sa samotného zariadenia týka, predpokladá sa, že pri rozloženom stave ponúkne 7,3-palcový displej, pri zloženom stave zas 4,5-palcový displej. Špecifikácie by mali byť veľmi podobné tým, ktoré ponúkne aj Galaxy S10, ktorý má byť mimochodom uvedený na trh práve počas CES 2019.

Prvá verzia Galaxy X bude pre Samsung akýmsi nástrojom pre zistenie spätnej väzby. Ak bude spätná väzba pozitívna, môžete si byť istí, že príde aj druhá.