Koncept skladacieho telefónu

Prezradil ho patent: Aj Apple vyvíja svoj skladací smartfón

Na svojom prvom skladacom telefóne nepracuje iba Samsung, Huawei, Xiaomi alebo LG, ale aj gigant Apple zo slnečnej Kalifornie.

Na svojom prvom skladacom telefóne nepracuje iba Samsung, Huawei, Xiaomi alebo LG, ale aj gigant Apple zo slnečnej Kalifornie. Aj keď sa niečo také dalo tušiť, prezradil nám to patent špeciálneho povlaku, ktorý by mal OLED displeju umožniť, aby ho bolo možné ohýbať z oboch smerov.

To znamená, že ho prehneme ako z jednej, tak aj z druhej strany, píše PhoneArena. Flexibilné kúsky z dielne spoločnosti Samsung to zvládnu tiež, no v týchto dňoch len z jednej strany – smerom dovnútra. Keby tak spravíme z tej druhej, tak ho trvalo poškodíme a potom môžeme zobrazovací panel zahodiť do koša.

Špeciálny povlak od inžinierov z radov Apple tvorí polymér a takzvané pigmentové vločky, pričom ho iba stačí naniesť (napríklad prostredníctvom spreja) a chvíľu počkať, až z neho vznikne plnohodnotná ochranná vrstva. Teda aspoň to vyplýva z patentu databázy USPTO, kde sú okrem iného i jednoduché náčrty.

TIP REDAKCIE
Galaxy S22: Akými fotoaparátmi vybaví Samsung svoje nové vlajkové lode?
Náčrt z patentu Apple (VIA PatentlyApple a PhoneArena)

Ak sa niekto pýta, kedy by sme sa mohli dočkať podobne fungujúceho iPhone, tak tu do úvahy pripadá nadchádzajúci september. Prinajhoršom príde až v roku 2020, kedy však bude podľa môjho skromného názoru už trošku neskoro. Konkurenti z opačného brehu rieky predstavia svoje skladacie esá už začiatkom roka 2019.

Total
24
Zdieľaní
Total
24
Zdieľať