Ani Google nebude výnimkou: Jeho skladací displej môže fungovať ako žiadny iný

Samsung, Huawei, Apple, Motorola, Xiaomi a po novom už aj Google. Klub výrobcov skladacích smartfónov by sa už čoskoro mal rozrásť o ďalšieho člena.

Samsung, Huawei, Apple, Motorola, Xiaomi a po novom už aj Google. Klub výrobcov skladacích smartfónov by sa už čoskoro mal rozrásť o ďalšieho člena. Čerstvo objavená patentová prihláška internetového giganta totiž odhaľuje niečo, čo možno nazvať skladacím displejom. A nie len tak hocijakým.

Na jednom z prítomných náčrtov v dokumentoch je príležitosť vidieť i také prevedenie, s akým zatiaľ neprišla ani jedna značka z mobilného priemyslu. Flexibilný zobrazovací panel možno zložiť až na dvoch miestach. Nie však ako v prípade kúsku od Xiaomi, ale do tvaru Z, čo poskytne priestor pre integráciu väčšej uhlopriečky.

Ako podotýka server 91mobiles, z patentovej prihlášky nie je úplne jasné, ako chcú inžinieri z radov Google niečo také dosiahnuť. Ohýbanie displeja do dvoch rôznych smerov vyžaduje pokročilé technologické riešenia, pretože by namáhaná súčiastka za bežných okolností príliš dlho nevydržala.

Unikátne prevedený skladací displej
Unikátne prevedený skladací displej

Ani v tomto prípade nám však ešte nejaká prihláška nezaručuje, že sa jedného dňa dočkáme reálne existujúceho skladacieho smartfónu z dielne giganta. Jeho iniciatíva nám ale aspoň dáva najavo, že niečomu takému venuje osobitnú pozornosť. Patenty sú predsa určené na to, aby chránili duševné vlastníctvo, ktoré vznikne vďaka častokrát veľmi náročnému vývoju.

Pokiaľ by sa tak predsa len stalo, Google si bude musieť nájsť vhodného hardvérového partnera, aby mu flexibilný OLED panel vyrobil. Nedisponuje totiž vlastnými výrobnými kapacitami.

Total
3
Zdieľaní