QLED TV od Samsungu

Nové televízory Samsung QLED TV, ktoré boli tento rok predstavené, sú vybavené špeciálnym a unikátnym režimom Ambient. Jeho unikátnosť spočíva v tom, že nielen napomáha ich dokonalému vzhľadu, ale aj poskytuje pridanú hodnotu počas toho, keď sa na televízor nepozeráte. Vďaka tomu sa z neho stáva dokonalé informačné centrum.

Režim Ambient prostredníctvom mobilnej aplikácie rozpozná farbu a vzor steny, na ktorej je televízor nainštalovaný, a dokáže obrazovku prispôsobiť dekoru interiéru, čím vznikne elegantná, zdanlivo priehľadná obrazovka. Televízna obrazovka tak doslova zmizne. Na televízore môžete mať zobrazený rôznorodý obsah od dekoratívnych motívov, cez vlastné fotografie či vami nastavené pozadie, ktoré dokonalo splynie s okolitou stenou. Súčasne si obrazovku môžete doplniť hudbou alebo ďalšími prednastavenými zvukmi na pozadí. Vďaka integrovanému pohybovému senzoru vie QLED TV zároveň rozpoznať vašu prítomnosť a aktivuje obsah na obrazovke a zase ho vypne, keď z miestnosti všetci odídu. A aby režim Ambient naplno vynikol, ideálne je využiť bezmedzerový držiak, ktorý televízor dokonale prichytí k stene.

Samsung QLED TV
Samsung QLED TV

Schopnosť zobraziť 100% objem farieb vďaka technológii Quantum Dot mali už minuloročné modely a nie je tomu inak ani pri tohtoročných. Farebný objem funguje na podobnom princípe ako pridávanie hlasitosti. S vyššími farebným objemom získate širšie a rozmanitejšie spektrum farieb. A prečo je 100% objem farieb taký dôležitý? Televízor pozeráme počas rôznych svetelných podmienok. Táto schopnosť docieli, že na televízore vidíte vždy presne také farby, aké vidíte v skutočnom svete a bez ohľadu na okolité podmienky. Navyše, s použitím technológie HDR10+ sa podarilo dosiahnuť ešte širšie spektrum jasu a kontrastu. Najvyšší model Q9F je vybavený aj kontrastnou technológiou priameho zadného podsvietenia Direct Full Array (DFA). Systém presne riadených LED diód zaisťuje dokonale čistý kontrast naprieč všetkými zábermi zobrazenými na obrazovke.

Samsung QLED TV
Samsung QLED TV

Aby nové Samsung QLED TV pôsobili naozaj neviditeľne, stačí na ich prepojenie so všetkými zariadeniami, ako sú Blu-ray prehrávače, domáce kiná či externé USB disky, len jeden tenký kábel, ktorý je oproti minuloročnému modelu ešte prepracovanejší. Ide o vôbec prvý kábel pre televízory, ktorý v jedinom zväzku dokáže prenášať vysokokapacitné audiovizuálne dáta a zároveň zaistiť napájanie. Na jeho výrobu sa používa teflón, ktorý je odolný voči vysokým teplotám. Do QLED TV tak vedie len tento jeden, takmer neviditeľný kábel.

Okrem novej kvality obrazu a dizajnových vylepšení sú nové QLED TV ešte inteligentnejšie. Funkcia jednoduchého prihlásenia sa (Effortless Login) zásadne zrýchlila počiatočné pripájanie sa k wi-fi a dobu nastavenia aplikácií pri prvotnom nastavení televízora. Prostredníctvom novej aplikácie SmartThings môžete synchronizovať svoj telefón Galaxy s televízorom a zjednodušiť si tak jeho nastavenie, prístup k funkciám vrátane programového sprievodcu, diaľkové ovládanie aj zdieľanie videí medzi obrazovkami. SmartThings navyše prepojí televízor so širokou škálou obsahu a inteligentnými zariadeniami v domácnosti – od chladničky až po váš telefón. Prináša tak intuitívne ovládanie celej vašej domácnosti.

Nové Samsung QLED TV sú k dispozícii s uhlopriečkami od 49 do 75 palcov.