Pri telefónoch to nekončí: Samsung pracuje na skladacom displeji pre laptopy!

Ak si niekto myslel, že integrácia skladacích displejov skončí pri telefónoch, tak bol na omyle. Samsung ich totiž plánuje využiť aj ako súčasť notebookov.

Ak si niekto myslel, že integrácia takzvaných skladacích displejov skončí pri mobilných telefónoch, tak bol na veľkom omyle. Spoločnosť Samsung ich totiž plánuje v neďalekej budúcnosti využiť aj ako súčasť notebookov, aby tak obohatila naše súčasné skúsenosti z používania.

Nebude to totiž iba o nadštandardnej flexibilite zobrazovacieho panela, ale aj o pridanej hodnote, ktorú táto inovácia prinesie. Podľa slov jedného z vrcholových manažérov juhokórejského giganta sa vraj môžeme tešiť na zmenu spôsobu, akým dnes používame prenosné osobné počítače. Tým mal možno na mysli, že s ním vedia napríklad nahradiť tradičnú fyzickú klávesnicu.

Keď zoberieme do úvahy, v akej situácii sa príslušný trh nachádza, niečo také mu bez akýchkoľvek pochýb veľmi prospeje. Predaje počítačov a tabletov v priebehu tohto roka síce konečne trošku porástli, no výrobcom tak či tak nezostáva nič iné, ako nájsť inovácie, prostredníctvom ktorých by vedeli čo najefektívnejšie oživiť dopyt. Skladací displej môže byť navyše jednou z tých najefektívnejších.

TIP REDAKCIE
Samsung v roku 2022 predstaví niekoľko tabletov, hodinky aj slúchadlá, ukazuje uniknutý plán

“Samsung kolaboruje s výrobcami displejov, aby vyvinul laptopy so skladacími displejmi, ktoré nebudú iba o jednoduchom skladaní, ale aj o vytvorení novej hodnoty a používateľskej skúsenosti,” uviedol Lee Min-cheol.

Ako píše Engadget, zároveň sme sa dozvedeli aj to, že spoločnosť Samsung pracuje na veľkých AMOLED paneloch. Mnohí analytici očakávajú, že po mobilných telefónoch prídu rad i na ďalšie typy spotrebnej elektroniky s tradičnými LCD obrazovkami, ako sú napríklad monitory alebo také laptopy. Gigant sa teda podľa všetkého už dôkladne pripravuje na prichádzajúci trend.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať