Render Galaxy Note 9 (via PhoneArena.com)

Predstavenie netrpezlivo očakávaného generačného nástupcu za minuloročný Note 8 sa nezadržateľne blíži. Naznačujú to ako čoraz zaujímavejšie úniky, tak aj čerstvé informácie z mobilného priemyslu, podľa ktorých nás už nenechajú na Samsung Galaxy Note 9 príliš dlho čakať.

Teda aspoň tak tvrdí web PhoneArena a jeho zdroj s krycím menom Ice Universe. Ide o bližšie neidentifikovaného človeka, ktorý im posunul detaily o nadchádzajúcom predstavení deviatky.

Deň D tento rok vraj prebehne začiatkom augusta priamo v americkom New Yorku. Do úvahy tu pripadajú dva termíny – jeden súvisí s druhým (2.8.) a ten druhý zase s deviatim dňom (9.8.) v danom mesiaci. Čo teda môžeme očakávať?

Ako sme už písali, juhokórejský gigant chce podľa dostupných informácií ušetriť náklady, a to tak, že ponechá pôvodný dizajn aj konštrukčné prevedenie a pristúpi iba k vylepšeniu drobných vizuálnych detailov minuloročného Galaxy Note 8. Novinka teda ponesie veľmi podobný kabát tomu, s akým prišla dvojica Galaxy S9 a S9+.

Exynos 9820 a Android P

V útrobách by mal tikať moderný, 7-nanometrový čipset Exynos 9820 s novým procesorom Mongoose 4 (frekvencia vraj prekročí 3.30 GHz), vďaka ktorému bude schopný ponúknuť ako vyšší výkon, tak aj lepšiu energetickú efektivitu. Zobrazovací panel zrejme dosiahne uhlopriečku o veľkosti až 6,4-palca a čo sa týka operačného systému, tak spočiatku poženie Note 9 verzia Android 8.1 Oreo, pričom možno očakávať rýchlu aktualizáciu na najnovší Android P. Nie však hneď po spustení predaja.