Oppo Find X ako ďalšia cenovo dostupná vlajková loď? Takéto sú parametre

0
oppo find x

Po dlhšej dobe na seba upriamuje pozornosť čínsky výrobca Oppo, ktorý sa chystá predstaviť novú vlajkovú loď. Aj keď v našich končinách tento výrobca príliš známy nieje, za povšimnutie rozhodne stojí.

Oppo má totižto veľmi blízko k výrobcovi OnePlus, ktorý je u nás známy veľmi dobre, a to vďaka svojim dobre hodnoteným smartfónom. Značky Oppo, OnePlus a Vivo totižto vlastní a prevádzkuje čínska nadnárodná technologická spoločnosť BBK Electronics.

Oppo Find X je presný názov novej vlajkovej lode, ktorá by mohla (aj cenovo) konkurovať sesterskému OnePlus 6 či vlajkovým novinkám Xiaomi Mi 8. Oficiálny účet na sociálnej sieti Weibo zverejnil základné parametre, ktorými bude vlajková loď disponovať. Skromné nie sú.

Výkon pochopiteľne pokryje čipset Snapdragon 845, ktorému bude asistovať 8 GB operačná pamäť a veľkorysé 256 GB úložisko. Z neoficiálnych aj keď spoľahlivých informácií zaujímavo vyzerá poznámka o 5-násobnom optickom priblížení primárneho fotoaparátu.

oppo find x
Takto by malo pracovať 5-násobné optické priblíženie bez straty kvality obrazu

Fotoaparát bude logicky duálny a podelí si rozlíšenia 20+16 Mpx. Aby toho nebolo málo, na prednej strane sa má usídliť ultimátna selfie kamera s 25 Mpx rozlíšením.

Povráva sa o zakrivenom OLED displeji, ktorý by teoreticky mohol dodať Samsung. 6,4-palcová uhlopriečka je podobne ako špecifikácia, nadštandardná. Oficiálne predstavenie smartfónu Oppo Find X sa s najväčšou pravdepodobnosťou odohrá 19. júna 2018.