Mac OS 10.14

Internetom začala kolovať čerstvá informácia, podľa ktorej dostane ďalšia verzia desktopového operačného systému z dielne spoločnosti Apple tmavé používateľské prostredie. Používateľ macOS 10.14 si ho tak bude môcť kedykoľvek zapnúť aj kedykoľvek vypnúť.

Vyplýva to z odhalenia šikovného vývojára s menom Steven Troughton-Smith. Ten sa mal dostať k internému videu kalifornského jabĺčka, kde je príležitosť vidieť známy softvérový nástroj Xcode vrátane kompletne tmavého používateľského prostredia – nielen vrchnej systémovej lišty alebo ikonického doku s ikonkami.

Rovnako sme sa dozvedeli, že nová verzia operačného systému macOS 10.14 prinesie do App Store užitočné video náhľady softvéru vrátane News, spravodajskej aplikácie Apple z platformy iOS. Odhalila to dobre viditeľná ikonka na screenshotoch od vyššie spomínaného vývojára, kde nechýba ani Xcode 10.

Novinky, ktoré prinesie macOS 10.14, budeme vedieť už dnes večer. Gigant má na 19:00 nášho času naplánovanú veľkú vývojársku konferenciu WWDC 2018, kde nám s celkom slušnou pravdepodobnosťou ukáže aj iOS 12 alebo netrpezlivo očakávaný iPhone SE 2 vrátane nového iPadu Pro.