Tvorcovia PUBG podali žalobu na Fortnite: Vraj kopírujú zážitok z hrania

Battle royal hry sú tohtoročným hitom. Trh pritom ovládajú dvaja najväčší hráči na trhu, a to PUBG Corporation a Fortnite.

Battle Royal hry sú tohtoročným hitom. Trh pritom ovládajú dvaja najväčší hráči na trhu, a to PUBG a Fortnite. Teraz to vyzerá tak, že sa obe vývojárske štúdiá nevedia dohodnúť na tom, kto kopíruje koho.

Podľa najnovších informácií mali vývojári PUBG (PlayerUnknown’s Battleground) v Kórei podať žalobu na tvorcov Fortnite, Epic Games.

Fortnite kopíruje zážitok z hry PUBG

Presné detaily zatiaľ nie sú známe, no predpokladá sa, že PUBG Corp podozrieva Epic Games z porušenia autorských práv. Žaloba bola podaná ešte v januári 2017. To sa celkom zhoduje s vyjadrením predstaviteľa PUBG Corp zo septembra 2017, keď povedal, že: „Fortnite pravdepodobne replikuje zážitok z hrania PUBG, na základe čoho sme sa preslávili“. V tom čase sa spoločnosť len rozhodovala či na Epic Games podá žalobu.

TIP REDAKCIE
Smartfóny Redmi Note 11 prídu do Európy, už koncom tohto mesiaca

Súdny spor to bude určite zaujímavý a komplikovaný, a to hlavne kvôli tomu ako sú obe spoločnosti prepletené. PUBG totiž využíva herný engine z Fortnite, Fortnite zas v samotnej tlačovej správe z roku 2017 ďakoval popularite PUBG, ktorá im pomohla rozbehnúť biznis.

TIP REDAKCIE
POZOR: Google od júla spoplatní službu, ktorá bola dlhé roky zadarmo

Ak by vyhrala jedna či druhá strana, pre hru by to mohlo znamenať drastické zmeny. Dúfame preto, že to až tak ďaleko nezájde.

Kopíruje Fortnite PUBG?

Loading ... Loading ...

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať