pubg

PUBG: Battlegrounds prechádza na free-to-play model

Za prístup k ranked zápasom ale bude potrebné zaplatiť.

Pôvodný titul PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) zabáva hráčov od roku 2017, dnes sa dá na Steame kúpiť za 30 eur. Onedlho to ale platiť nebude, vydavateľ sa rozhodol presedlať na free-to-play model, informuje Games Radar.

Hra PUBG: Battlegrounds sa stala obrovským hitom. Epic Games podľa nej vytvoril battle royale režim v hre Fortnite, Activision Blizzard zase vyrobil žánrovú strieľačku Call of Duty: Warzone.

Bokom nezostali ani mobilné platformy. PUBG Mobile je v súčasnosti jednou z najziskovejších a najsťahovanejších hier v obchodoch Google Play a Apple App Store. Všetky tieto tituly sú dostupné bezplatne, len pôvodný PUBG sa držal klasického modelu speňaženia.

Vývojárske štúdio Krafton ale oznámilo, že na režim free-to-play prejde aj pôvodný PlayerUnknown’s Battlegrounds. Konkurenciu teda v tomto smere dorovná. Udeje sa tak o pár týždňov, 12. januára 2022. Samozrejme, hráči sa poplatkom nevyhnú, pokiaľ si budú chcieť hru užívať na maximum.

TIP REDAKCIE
Apple neurobí nič navyše: Touch ID v displeji iPhone 14 nebude, plynulé displeje si ponechajú len drahšie modely
pubg
Zdroj: Steam

Jednorazová aktualizácia účtu v hre za 13 dolárov, nazvaná Battlegrounds Plus, sprístupní viacero herných režimov vrátane tzv. ranked módu. Hráčom sa tiež otvoria rozličné prémiové položky a prvky prispôsobenia. Tí hráči, ktorí si hru už zakúpili, hromžiť nemusia. Tento poplatok sa ich týkať nebude.

Kreatívny riaditeľ Kraftonu Dave Curd v rozhovore pre The Verge prezradil, že od vydania hry hry PUBG: Battlegrounds predali 75 miliónov kópií. Asi nie je ťažké odhadnúť, že cieľom prechodu na free-to-play model je osloviť nových hráčov, ktorí by ešte viac rozšírili existujúcu hráčsku základňu.

Stránka s predbežnou registráciou obsahuje množstvo návodov, ktoré pravidlá a princípy hry vysvetľujú. Absolútni nováčikovia sa tak môžu spolu s registráciou oboznámiť s tým, čo ich približne čaká.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať