epic games

Epic Games dosiahol významný míľnik, registruje viac ako 500 miliónov účtov

Firmu potiahli Fortnite, Rocket League či rozdávanie hier zadarmo na týždennej báze.

Americká spoločnosť Epic Games pôsobiaca v oblasti vývoja videohier a softvéru prezradila, že v súčasnosti registruje viac ako pol miliardy používateľských účtov. Ide o dôležitý údaj, keďže firma intenzívne rozvíja vlastný obchod s hrami Epic Games Store, ktorý je konkurenciou pre Steam.

Epic Games tento míľnik nerozdelil na drobné. Nevieme preto, koľko z registrovaných používateľov pristupuje do obchodu Epic Games Store alebo iba hrá hry z produkcie firmy, napríklad populárny Fortnite či Rocket League.

Fortnite mal k máju 2020 na konte asi 350 miliónov zapojených hráčov. Je možné, že táto skupina používateľov tvorí významnú časť z deklarovaných 500 miliónov registrovaných účtov, uvádza server Engadget.

epic games
Zdroj: unrealengine.com

Obchod Epic Games Store funguje od roku 2018. Spoločnosť nových používateľov naháňa pomocou vybraných hier, ktoré pravidelne ponúka na stiahnutie zadarmo. Firmu táto iniciatíva stála stovky miliónov dolárov, ukázali dokumenty z právnej bitky medzi Apple a spoločnosťou Epic.

Len minulý rok spoločnosť hráčom rozdala 89 rôznych herných titulov. Napríklad, bezplatná dostupnosť hry GTA 5 pritiahla do obchodu Epic Games Store až 7 miliónov nových používateľov. Záujem o hru bol v jednom momentne taký veľký, že spôsobil dočasný, niekoľkohodinový výpadok serverov obchodu.

TIP REDAKCIE
Netflix zamestnancom: Ak s nami nesúhlasíte, tam sú dvere. Musk firme tlieska
gta V
Foto: fossbytes.com

Úspech zaznamenali aj ďalšie hry, ktoré spoločnosť Epic ponúkla na stiahnutie zadarmo. Spomenúť môžeme tituly Civilization VI alebo World War Z. Počet používateľov pomohol zvýšiť aj prechod hry Rocket League na free-to-play model.

V roku 2021 minuli hráči v hernom obchode Epic približne 840 miliónov dolárov, čo predstavuje 20-percentný nárast voči roku 2020. Asi tretina z tejto sumy bola vynaložená na videohry tretích strán. Medzi najpopulárnejšie diela z tohto súdka patrí Final Fantasy VII Remake Intergrade, Hitman 3, Far Cry 6 či už spomínané GTA V.

Spoločnosť taktiež prezradila, že 48 percent ohlásených hier novej generácie je postavených na platforme Unreal Engine, ktorej je Epic autorom. Počet stiahnutí vývojárskych nástrojov súvisiacich s touto platformou stúpol medziročne o 40 %.

Dobrou správou je, že Epic pokračuje v rozdávaní hier zadarmo i v tomto roku. Momentálne to je titul Windbound, v ďalšom týždni ho nahradí Brothers – A Tale of Two Sons. Bezplatné hry nájdete na jednom mieste, na tejto adrese.

Total
16
Zdieľaní
Total
16
Zdieľať