PS4 dominuje! Svojimi číslami totálne rozdupáva Xbox One

Microsoft nezverejnil čísla predaných kusov populárnej konzoly Xbox One už od roku 2015.

Microsoft nezverejnil čísla predaných kusov populárnej konzoly Xbox One už od roku 2015. Výkonný finančný riaditeľ spoločnosti EA, Blake Jorgensen, sa však rozhodol medzi ľudí vypustiť stručnú informáciu, ktorá zrejme vysvetľuje, prečo Microsoft doposiaľ mlčal.

Podľa portálu Variety totiž Blake povedal, že do konca roka 2017 bolo predaných približne 103 miliónov platforiem “tejto generácie” – zahŕňajúc konzoly PS4, Xbox One a Nintendo Switch.

Výrazná dominancia

Spoločnosť Sony na začiatku tohto roku potvrdila, že sa jej dovtedy podarilo celosvetovo predať až 73,6 miliónov konzol PS4, čo po pomerne jednoduchých výpočtoch znamená, že Microsoft teda nepredal viac, než je zvyšných 29,4 miliónov zariadení, medzi ktoré musíme samozrejme rátať aj famózny Nintendo Switch. Tieto čísla jasne ukazujú, že Microsoft so svojou konzolou Xbox One nebol ani spolovice tak úspešný, ako Sony s PS4.

FOTO: Digital Spy

“Nesprávne projekcie”

Krátko po zverejnení týchto čísel však Microsoft prišiel s tvrdením, že “tieto projekcie sú nesprávne”. Tvrdenie však v tomto prípade zrejme nemá žiadnu váhu, keďže softvérový gigant nepriblížil prečo a ako moc nepresné spomínané projekcie sú.

Napriek všetkému si svojej popularity užívajú všetky tri konzoly. Je dosť pravdepodobné, že čísla hrajú viac do karát Sony hlavne kvôli počiatočným chybám, ktorých mal pri svojom spustení Xbox One viac než dosť.

TIP REDAKCIE
Predzvesť rýchlejších aktualizácií. Tri popredné čipsety Qualcomm už podporujú Android P

Treba makať od samého začiatku

Sony svoju silu a suverenitu naopak prejavoval od samého začiatku, vďaka čomu sa teraz môže tešiť naozaj obrovskému úspechu a celosvetovej popularite, keďže 73,6 miliónov predaných kusov je naozaj dychberúci výkon. Nintendo síce obsadil tretiu a tým pádom aj poslednú priečku, no napriek tomu si získal masy ľudí svojou kompaktnosťou, úžasnými hrami a najmä kreativitou.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať