Microsoft valcuje: Windows 10 poháňa viac ako 700 miliónov zariadení

Softvérový gigant prezradil, že jeho najnovší operačný systém Windows 10 pre počítače poháňa cez 700 miliónov aktívnych elektronických zariadení.

Softvérový gigant prezradil, že jeho najnovší operačný systém Windows 10 pre počítače poháňa cez 700 miliónov aktívnych elektronických zariadení. Microsoft sa tak pomaličky, ale isto blíži k jednému zo svojich ambicióznejších cieľov, v rámci ktorého chce dosiahnuť o 300 miliónov väčšie číslo. 

1 miliardu by teda mohol teoreticky dosiahnuť niekedy v priebehu alebo až koncom budúceho roka. Pôvodné plány síce hovorili už o tom súčasnom, no vyzerá to tak, že z takej ambície nakoniec nič nebude. Tak či tak, vyššie spomenuté číslo je vzhľadom k iba tri roky krátkej dostupnosti systému naozaj perfektný výsledok.

K odhaleniu aktuálneho stavu došlo počas momentálne prebiehajúcej konferencie Build 2018, pričom počas tej minuloročnej bolo oznámených 500 miliónov aktívnych zariadení. V novembri ich na konto spoločnosti Microsoft a jeho Windows 10 pribudlo zhruba 100 miliónov, čo nám prezradil sám CEO Satya Nadella, a asi po pol roku pribudlo ešte ďalších 100 miliónov, píše web TechRadar.

TIP REDAKCIE
Xiaomi predstavilo MIUI 13 pre globálny trh: Aktualizácia posúva zážitok zo zariadení na novú úroveň!
Total
21
Zdieľaní
Total
21
Zdieľať