Volvo FE Electric

Automobilka Volvo predstavila elektrické smetiarske auto s dvoma motormi

Švédsky renomovaný výrobca vyrukoval s ďalšou nákladnou novinkou, ktorú pomenoval Volvo FE Electric.

Švédsky renomovaný výrobca vyrukoval s ďalšou nákladnou novinkou, ktorú pomenoval Volvo FE Electric. Už zo samotného názvu je teda možné vydedukovať, že vo svojich útrobách skrýva elektromotor spolu s batériou. Aké sú teda jeho špecifikácie?

Ako máme príležitosť vidieť na dostupných záberoch, nepôjde o klasický kamión, čiže ťahač s návesom, akým je o pár mesiacov starší súrodenec FL Electric, ale o auto na odvážanie smetí zo smetných košov po uliciach. Jeho hrubá váha dosahuje podľa dostupných informácií až 27 ton, čiže podstatne viac, ako váži vyššie spomenutý kúsok, ktorý má 16 ton.

Pilotná prevádzka novinky bude prebiehať v nemeckom Hamburgu, píše Electrek, a to už začiatkom nadchádzajúceho roka 2019. Ak bude úspešná, prídu po nej na rad i ďalšie veľké mestá vrátane ďalších európskych krajín, čo môže tejto renomovanej spoločnosti z automobilového priemyslu zabezpečiť celkom lukratívne miesto vo vznikajúcom trhovom segmente.

TIP REDAKCIE
POZOR: Google od júla spoplatní službu, ktorá bola dlhé roky zadarmo
Volvo FE Electric

“Po predstavení modelu Volvo FE Electric disponujeme rozsiahlym sortimentom elektricky poháňaných nákladných automobilov pre mestskú prevádzku,” prezradil prezident divízie Volvo Trucks, Claes Nilsson, pričom dodal, že to “otvára dvere novým formám spolupráce s mestami, ktoré sú zamerané na zlepšenie kvality ovzdušia, redukciu dopravného hluku a odľahčenie dopravnej premávky v jej špičke.”

2 motory a 200 km dojazd

Smetiarske auto Volvo FE Electric poženú dva výkonné elektromotory s maximálnym výstupom 370 kW a o prísun elektrickej energie sa pre zmenu postará 200 alebo až 300 kWh akumulátor.

Konkrétne číslo závisí iba od toho, po akej verzii zákazník siahne. Tá najlepšia konfigurácia poskytne dojazd o veľkosti približne 200 kilometrov. Naplnenie plnej kapacity najväčšej batérie potrvá asi hodinu a pol, pretože vo výbave nechýba ani podpora pre rýchle (150 kW) nabíjanie.

Volvo FE Electric
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať