Jeden z najšikovnejších inžinierov z Tesla si berie “oddychový čas”

Seniorský viceprezident pre inžinierstvo spoločnosti Tesla, Doug Field, ktorý v automobilke viedol (a údajne bude viesť) inžinierstvo vozidiel, sa rozhodol si na neurčitý čas vziať dovolenku.

Seniorský viceprezident pre inžinierstvo spoločnosti Tesla, Doug Field, ktorý v automobilke viedol (a údajne bude viesť) inžinierstvo vozidiel, sa rozhodol si na neurčitý čas vziať dovolenku. Na túto skutočnosť ako prvé upozornili noviny Wall Street Journal a neskôr bola novinka potvrdená Teslou.

Po zverejnení tejto informácie začali zrejme vznikať teórie, že Doug do zamestnania už nenastúpi, keďže sa k celej situácii vyjadril aj hovorca spoločnosti Tesla: “Doug si len berie na nejaký čas voľno, aby doplnil sily a strávil trochu času aj s rodinou. Z Tesly neodišiel.”

FOTO: Inside EVs

Značný prínos pre Teslu

Field je pre Teslu naozaj veľkým prínosom, keďže má v inžinierstve naozaj dlhoročnú skúsenosť. Pred tým ako v roku 2013 nastúpil do Tesly, zastával vysoké pozície vo významných spoločnostiach ako je Segway a dokonca aj Apple.

V priebehu jeho pôsobenia v Tesle naberala jeho úloha v spoločnosti čím ďalej väčšiu a väčšiu dôležitosť a podstatu. Ako už bolo spomenuté, v gigantovi pracoval ako vedúci inžinierstva vozidiel, no bol taktiež postavený do vedenia produkcie populárneho Modelu 3. Na tejto pozícii ho však začiatkom tohto roku vystriedal Elon Musk, ktorý celú situáciu aj odôvodnil: “Doug, ktorého beriem ako jedného z najtalentovanejších inžinierov na Zemi, je zameraný na inžinierstvo.”

Je len otázkou času, kedy sa Doug vráti, no väčšou otázkou je či bude po návrate stále zastávať rovnakú pozíciu ako pred “odchodom”. Musíme si teda len počkať.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať