Šetrný transport: Subaru pracuje na svojom prvom plug-in hybride!

Pri značke Subaru si určite skôr predstavíš vymakané a výkonné autá, než akúkoľvek inú (a už vôbec nie ekologickú) formu vozidiel.

Pri značke Subaru si určite skôr predstavíš vymakané a výkonné autá, než akúkoľvek inú (a už vôbec nie ekologickú) formu vozidiel. Automobilka sa však rozhodla trošku pozmeniť svoje renomé, keďže odhalila plány ohľadom svojho vôbec prvého plug-in hybrida.

Pripravovaný Crosstek Hybrid, ktorého fotografia zatiaľ žiaľ neexistuje, bude kombináciou známeho štvorvalcového motoru od Subaru, pohonu všetkých štyroch kolies a hybridného systému od dlhodobého spolupracovníka, spoločnosti Toyota.

Obklopené tajomstvom

Veľa detailov ohľadom výkonu je však zatiaľ utajených. Subaru nás ale nenechal len tak s prázdnymi rukami, keďže sľúbil čisto elektrický režim vozidla pre chvíle, kedy sa radšej potulujeme po meste, než skúšame nejaký ten off-road. Ide o celkom rozumný krok zo strany Subaru, keďže povedzme si na rovinu, väčšinu času predsa len trávime potulkami po meste, než mimo neho.

FOTO: 2018 – 2019 Subaru

Nebude to “obyčajný Crosstrek”

Plug-in hybrid okrem iného sľubuje aj “jedinečný dizajn”, aby všetkým svojim potencionálnym vlastníkom ukázal, že sa nechystajú šoférovať “len tak nejaký obyčajný Crosstrek”.

TIP REDAKCIE
Konečne: iPhone X dostal v aplikácii YouTube podporu pre HDR

Subaru mal k elektrifikácii svojich vozidiel vždy konzervatívny prístup. Celoelektrických áut tejto značky by sme sa údajne nemali dočkať skôr než v roku 2021. Budúcoročný Crosstrek Hybrid je však prvým krokom v tomto smere.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať