Vitajte v budúcnosti: Elon Musk dokončil prvý tunel pre futuristický prepravný systém!

Kontroverzný vizionár Elon Musk oznámil, že jedna z jeho viacerých spoločností dokončila úplne prvý úsek už dlhšie avizovaného prepravného systému.

Kontroverzný vizionár Elon Musk oznámil, že jedna z jeho viacerých spoločností dokončila úplne prvý úsek už dlhšie avizovaného prepravného systému. Ten bude fungovať priamo pod našimi nohami, čiže pod zemou, kde dostane za úlohu prevážať ako celé automobily, tak aj chodcov či cyklistov.

Tento futuristický systém buduje The Boring Company a spomínaný úsek vyrástol v Spojených štátoch amerických. A to priamo pod Los Angeles, aby tak odľahčil silnú mestskú premávku na povrchu a zároveň ponúkol presun z jedného miesta na druhé bez akéhokoľvek zdržania.

Dopravu tu zabezpečia dokonale zosynchronizované prepravné pody alebo prepravné kapsule, ktoré by sa mali pohybovať rýchlosťou cez 200 kilometrov za hodinu.

Aj keď to spočiatku vyzeralo tak, že ďalší šialený nápad Elona Muska poslúži iba pre osobné vozidlá, neskôr vyplávalo na povrch, že prednosť dostanú chodci aj cyklisti. Tí iba vyhľadajú príslušnú zástavku, kde z času na čas vyjde zo zeme prepravný prostriedok a otvorí dvere.

Vizionár nám navyše túto informáciu opäť potvrdil vo svojom čerstvom príspevku na Instagrame, kde zároveň zverejnil krátke video a spomína i jazdy úplne zdarma. Avšak len počas takzvanej demo prevádzky, v rámci ktorej chcú dotiahnuť do konca posledné detaily, aby mohli spustiť ostrú prevádzku.

TIP REDAKCIE
Google Pixel 6a: Dostupnejšia verzia smartfónu môže prísť skôr

Netreba sa ale ničoho obávať. Cena jedného lístka bude lacnejšia ako cena toho autobusového, tvrdí vizionár.

Demo prevádzka vraj začne už počas nadchádzajúcich mesiacov. Ešte pred tým musia od zodpovedných amerických úradov obdržať príslušné povolenie.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať