Kirin

Huawei ničí konkurenciu: Nový Kirin 980 vyrobí pokrokovým 7 nm procesom!

Huawei je jeden z mála výrobcov, ktorý si nenavrhuje len svoje telefóny, ale aj to, čo ich poháňa.

Huawei je jeden z mála výrobcov, ktorý si nenavrhuje len svoje telefóny, ale aj to, čo ich poháňa. Jeho dcérska spoločnosť HiSilicon totiž stojí za aktuálne najvýkonnejším procesorom spoločnosti, Kirin 970. Ten sa objavil v zariadeniach ako Huawei Mate 10 Pro, Huawei P20 či P20 Pro.

Najnovšie informácie naznačujú, že pripravovaný Kirin 980 bude poriadny žrebec. Vyrobiť ho má podobne ako Kirin 970 spoločnosť TSMC, a to rovno 7 nm FinFET technológiou. Zároveň sa predpokladá, že sa objaví v chystanom Huawei Mate 20/20 Pro.

Stále väčší dôraz na AI

Podobne ako Kirin 970 bude aj Kirin 980 postavený tak, aby čo najefektívnejšie zvládal prácu s AI (umelou inteligenciou). Jeho súčasťou má byť totiž AI čip Cambricon 1M vyrobený 7 nm technológiou, ktorý je okrem iného určený aj pre výpočtové operácie na cloude.

TIP REDAKCIE
Elektromobil od Xiaomi? Výroba sa rozbehne v roku 2024

Výrobcovia čipsetov už pomaly ale isto žhavia výrobné linky, ktoré prerobili tak, aby zvládli výrobu 7 nm čipov. Koncom roku by sa pokrokové čipsety mohli objaviť nie len v smartfónoch, ale aj v hernom priemysle či v oblasti ťažby kryptomien.

Total
34
Zdieľaní
Total
34
Zdieľať