Do hodiny kdekoľvek na Zemi: Elon Musk nahradí lietadlá vesmírnymi raketami

Šéf spoločností The Boring Company a SpaceX, Elon Musk, chce spojiť ich technologické vymoženosti do jedného veľmi ambiciózneho projektu.

Šéf spoločností The Boring Company a SpaceX, Elon Musk, chce spojiť ich technologické vymoženosti do jedného veľmi ambiciózneho projektu. Z nového prepravného systému môže byť vďaka tomu obrovská revolúcia, pretože nám potom ušetrí neopísateľne veľké množstvo času. 

Keď nám šialený vizionár ešte v závere uplynulého roka predstavil jeho ďalšiu šialenú víziu, každý sa začal chytať za hlavu. Nie preto, že za ňou stojí Elon, ale preto, že sľubovala prepravu na akékoľvek miesto na Zemi, ktorá nepotrvá viac ako 60 minút. Málokto však vtedy vedel, čoho všetkého je tento človek schopný.

Úspech nosnej rakety Falcon Heavy z februára tohto roka ale nakoniec mnohých z nich presvedčil. A to isté sa po novom podarilo i čerstvým informáciám priamo od Elona Muska.

Ako je možné vidieť trošku vyššie, Twitter poodhalil veľmi dôležitú časť projektu. Vďaka Muskovmu tweetu vieme, že na prepravu k takzvanému “spaceport” (inými slovami kozmodróm) hodlajú využiť Hyperloop technológiu kopacej spoločnosti The Boring Company, aby tak skrátili čas, ktorý bude potrebný na presun k akýmsi vesmírnym zástavkám.

TIP REDAKCIE
Pozri si premiérový let rakety Falcon Heavy na dychberúcich fotkách

Zo zeme až do vesmíru

A späť na zem. Z týchto globálne a strategicky rozmiestnených zástavok budú podľa dostupných informácií štartovať ozrutné rakety s autentickým názvom BFR (Big F*cking Rocket). Ide o podstatne schopnejšieho nástupcu za spomínaný Falcon Heavy, ktorý by sa mal počas letu z jedného spaceportu na druhý pohybovať vo vesmíre.

Rýchlosť BFR, ktorú použijeme aj pri kolonizácii Marsu, vraj dosiahne až 27 000 kilometrov za hodinu (cesta z Londýna do Dubaju potrvá necelú pol hodinu), čo je neporovnateľne rýchlejšie ako ten najrýchlejší dopravný prostriedok súčastnosti.

Keď to navyše ešte skombinujeme s futuristickým vlakom Hyperloop a jeho nadzvukovou rýchlosťou, tak z toho vznikne doslova revolučný prepravný systém. Nič iné nám momentálne neušetrí také množstvo času.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať