fitbit versa

Fitbit Versa oficiálne: Inteligentné hodinky pre masy za dve stovky

Výrobca Fitbit včera oficiálne odhalil nové inteligentné hodinky Fitbit Versa, ktoré sú už na prvý pohľad krajšie ako prvý model Ionic.

Výrobca Fitbit včera oficiálne odhalil nové inteligentné hodinky Fitbit Versa, ktoré sú už na prvý pohľad krajšie ako prvý model Ionic. Zároveň sú aj lacnejšie. Kým model Ionic skôr ulahodí zarytým športovcom, typ Versa môže sadnúť na zápästia širšieho publika. 

Fitbit Versa stavil na zaoblený štvorcový tvar tela, ktorý dopĺňajú vkusné náramky v rôznych farbách. Primárnu úlohu stále zohrávajú funkcie zamerané na zdravie a fyzickú aktivitu. Sú však zabalené do sympatickejšieho skeletu.

Hodinky nemajú zabudovaný GPS modul, pre presné zaznamenávanie polohy tak musíte využiť pripojený smartfón a jeho GPS. Výdrž batérie by sa mala pohybovať na úrovni štyroch a viac dní, čo však ale tiež závisí od intenzity používania. Na palube ale stále nájdeme citlivý snímač srdcového tepu, operačný systém Fitbit OS a napríklad športovú tréningovú aplikáciu Fitbit Coach.

fitbit versa
FOTO: Fitbit

Potreby rekreačných aj náročnejších športovcov by mali hodinky plnohodnotne pokryť. Je pritom jedno či športovec vlastní smartfón s operačným systémom Android alebo iOS. Hodinky si rozumejú s oboma. Ukrátení nebudú ani plavci, a to vďaka vodotesnosti hodiniek.

TIP REDAKCIE
Spotify je najpopulárnejšou hudobnou službou, Apple Music je na druhom mieste

Do hodiniek sa zmestí asi 300 hudobných skladieb, poprípade využijete obsah hudobných služieb Panodra a Deezer. Samozrejmosťou je zobrazenie upozornení zo smartfónu, pri ktorých môžete využiť voľbu rýchlej odpovede na správy. Vďaka NFC čipu je možné hodinkami aj platiť. Predbežne ale zatiaľ iba v USA.

Fitbit Versa
FOTO: Fitbit

Displej hodiniek je možno menší, ako by sme si želali. Rozmer vykúzlil hrubšie rámiky, no zobrazovacia kvalita by utrpieť nemala.

Hodinky štartujú s cenou 199,95 EUR. Špeciálna edícia stojí iba o málo viac – 229,95 EUR. Na oficiálnej stránke výrobcu už figuruje predbežný predaj s doručením v priebehu troch až štyroch týždňov.

Na tejto stránke tiež nájdete všetky podrobnosti a s hodinkami sa môžete zoznámiť prostredníctvom uvádzacieho videa nižšie. Recenziu modelu Fitbit Ionic nájdete TU.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať