youtube red

Bez reklamy, na pozadí a aj offline: Služba YouTube Red tento rok dorazí do stovky ďalších krajín

Server YouTube je pre niektorých užívateľov zdrojom obľúbenej hudby, no o čistokrvnú hudobnú službu ani zďaleka nejde.

Server YouTube je pre niektorých užívateľov zdrojom obľúbenej hudby, no o čistokrvnú hudobnú službu ani zďaleka nejde. Tento status má patriť až službe YouTube Red, ktorá je v našej a v mnohých ďalších krajinách veľkou neznámou.

YouTube sa ako hudobná služba objavila v roku 2014, vtedy ešte pod názvom Music Key. Premenovanie a rozšírenie funkcionality tvorcovia pripravili o rok neskôr. YouTube Red môže byť zaujímavou voľbou pre milovníkov hudby a tento rok ju možno (dúfame) budeme môcť využívať aj u nás.

Generálna riaditeľka YouTube Susan Wojcicki na konferencii Code Media v znení portálu 9to5google okrem iného uviedla, že službu YouTube Red sprístupnia v stovke ďalších krajín. Služba je momentálne dostupná v Amerike, Austrálii, v Južnej Kórei, Mexiku a na Novom Zélande.

Susan Wojcicki považuje YouTube Red za skutočnú hudobnú službu. Hovorila o úžasnej zbierke hudby a videoklipov. Dá sa teda predpokladať, že služba YouTube Red bude výsostne zameraná na hudobný obsah, pričom ostatné videá pôjdu bokom, resp. minimálne na vedľajšiu koľaj.

YouTube Red

YouTube Red má niekoľko nesporných výhod, samozrejme, za mesačný poplatok. V USA stojí služba 9,99 dolárov mesačne. Za tento poplatok ale automaticky získate aj plný prístup k obsahu v službe Google Play Music.

youtube red

V prvom rade, hudbu je možné počúvať aj na pozadí. Okrem toho sa dá stiahnuť priamo do zariadenia, čiže je užívateľom k dispozícii offline podobne, ako v iných zaužívaných hudobných službách (Deezer, Spotify).

Ďalším benefitom je absencia akejkoľvek reklamy. Konzumáciu hudobného obsahu tak nepreruší ani jedna jediná reklama. Výborne tiež vyzerá zvukový režim, v ktorom sa prehráva iba zvuková stopa namiesto celého videoklipu.

Očakávať tiež môžeme exkluzívny obsah, ktorý umelci pripravia, resp. premiérovo predstavia práve v službe YouTube Red. Zatiaľ nie je jasné, kedy presne a hlavne v akých krajinách bude služba tento rok sprístupnená.

Určite sa to ale v dostatočnom predstihu dozvieme.