Smartfóny Nokia 8 Sirocco a Nokia 7 Plus sú na svete! Toto všetko ponúkajú

Tak ako Samsung a mnoho ďalších výrobcov spotrebnej elektroniky, aj legendárna Nokia vyrukovala s viacerými zaujímavými novinkami.

Tak ako Samsung a mnoho ďalších výrobcov spotrebnej elektroniky, aj legendárna Nokia (lepšie povedané spoločnosť HMD Global) vyrukovala v nultý deň podujatia MWC 2018 s viacerými zaujímavými novinkami. Ide až o päť mobilných telefónov, z čoho dva patria do tých vyšších tried. 

Jeden nesie názov Nokia 8 Sirocco a ten druhý Nokia 7 Plus. Čo všetko teda tieto dva čerstvé Android kúsky ponúkajú?

Displej novinky Nokia 8 Sirocco dostal 5,5-palcovú uhlopriečku, pokročilú p-OLED technológiu, jemné Quad HD rozlíšenie či pomer strán 16:9. Rovnako môžete počítať s čipsetom Snadpragon 835, čistým Androidom alebo s až 6 GB operačnou pamäťou RAM, píše GSMarena.

TIP REDAKCIE
VIDEO Samsung Galaxy S9 a S9+ oficiálne: Toto sú ceny a špecifikácie!

Konštrukcia smartfónu disponuje certifikáciou podľa normy IP67 a tvorí ju rámik z nehrdzavejúcej ocele vrátane dvoch kusov špeciálne vyrobeného skla, čo otvára dvere bezdrôtovému nabíjaniu. Preto je súčasťou výbavy aj podpora pre univerzálny štandard Qi.

8 Sirocco
8 Sirocco

Nokia 8 Sirocco ve svém elegantním kompaktním těle spojuje výkon a účelné inovace s bohatým odkazem telefonů Nokia charakterizovaným mimo jiné precizním zpracováním či elegantním designem. Vylepšený Dual-Sight mód, optika ZEISS i precizně vyladěná akustika, pomohou majitelům zařízení věrně zachytit své zážitky a následně se jimi pochlubit přátelům nebo třeba na sociálních sítích.

Na zadnej strane sú umiestnené dva fotoaparáty, pričom ten širokouhlý disponuje 12 Mpx a ten s dvojnásobným optickým priblížením pre zmenu 13 Mpx rozlíšením. Hlavný rozdiel tu teda tkvie v objektívoch, pretože vďaka tomu prvému vojde do záberu badateľne viac objektov.

Dostupnosť je naplánovaná na apríl, kedy Nokia 8 Sirocco dorazí na pulty spolu s chrumkavou cenovkou vo výške 749 eur.

Nokia 7 Plus

Druhý z piatich čerstvo odhalených smartfónov od Nokie nesie označenie 7 Plus, v útrobách skrýva až 3 800 mAh akumulátor a na prednej strane nesie až 6-palcový IPS LCD panel s kontrastným pomerom 1 500:1 a maximálnym jasom o veľkosti 500 nitov.

7 Plus
7 Plus

Smartfón má krásne unibody telo z kovu so špeciálnou povrchovou úpravou, aby sa tak príjemne držal v rukách.

Nokia 7 Plus nabízí displej, výkon, design a funkce určené pro tvorbu obsahu. Fotoaparát kombinuje inovativní optické řešení i algoritmy pro zpracování obrazu, díky čemuž Nokia 7 Plus zachycuje okamžiky v naprosto realistické kvalitě.

Aj tu zdobí zadnú stranu duálny fotoaparát, ktorý pozostáva z 12 Mpx senzoru so širokouhlým objektívom či s veľkými pixelmi a z 13 Mpx senzoru s teleobjektívom, čiže dvojnásobným priblížením. Nokia, samozrejme, vyzdvihuje i špičkovú optiku od priekopníka ZEISS alebo funkcionalitu Boothie na kombináciu záberu z predného aj zadného fotoaparátu.

Táto časť výbavy je teda identická ako tá, ktorú ponúka Nokia 8 Sirocco. A aj v tomto prípade je dostupnosť hlásená na apríl. Už však s cenovkou pohybujúcou sa okolo 400 eur.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať