VIDEO Samsung Galaxy S9 a S9+ oficiálne: Toto sú ceny a špecifikácie!

Samsung dnes v Barcelone počas MWC 2018 oficiálne predstavil svoje dve najnovšie vlajkové lode.

Samsung dnes v Barcelone počas MWC 2018 oficiálne predstavil svoje dve najnovšie vlajkové lode. Samsung Galaxy S9 aj S9+ sú tým najlepším a najnovším, čo spoločnosť vyrába.

My sme sa na obe novinky boli pozrieť ešte pár dní vopred v Londýne, vďaka čomu vám môžeme priniesť presný popis a rozpis toho, čo prinášajú. Jedno je však jasné, ide o spojenie toho najlepšieho, čo Samsung momentálne dokáže. Sú to zariadenia, ktoré prešli úpravami a vylepšeniami, vďaka čomu sú opäť na vyššej úrovni než ich minuloroční predchodcovia. Čo všetko teda ponúkajú?

Poďme na to poporiadku, rozdelím to podľa toho, čo je nové a čo je rovnaké alebo veľmi podobné.

Galaxy S9 a S9+: Podobné veci s Galaxy S8

Základom každého smartfónu by mal byť kvalitný displej. Pri Galaxy S9 a S9+ sa môžeš spoľahnúť na Super AMOLED panel s rovnakými uhlopriečkami a rozlíšeniami ako pri Galaxy S8. Hovoríme teda o displejoch veľkých 5,8 aj 6,2 palca a rozlíšením 2 940 x 1 440 pixelov.

Samsung Galaxy S9

Je to síce rovnaká záležitosť ako minulý rok, to však nutne neznamená, že to je zle. Samsung je výrobca najlepších displejov na trhu a to Galaxy S9 aj S9+ ponúkajú.

Takmer také isté ale zostalo aj vizuálne či konštrukčné prevedenie. Samsung zameral pozornosť na detaily, ktoré vylepšil, no stále ide o kombináciu hliníkového rámiku s dvomi kusmi ergonomicky vytvarovaných ochranných skiel, pričom to predné ponúka už tradične zaoblené boky.

Samsung Galaxy S9 a S9+ teda majú približne rovnaký dizajn, veľkosť a aj displej ako ich predchodcovia. Je tu ale množstvo noviniek, ktoré z nich robia podstatne vyspelejšie zariadenia.

Galaxy S9 a S9+: Čo je nové

Hlavným rozdielom medzi oboma generáciami je jednoznačne fotoaparát. Samsung tento rok s príchodom nového senzoru disponujúcim objektívom s clonou f/1.5, ktorý navyše dokáže meniť svetelnosť, napína a predvádza svaly.

Samsung Galaxy S9

Samsung počas prezentácie jasne zdôraznil, že ich cieľom bolo vytvoriť fotoaparát, ktorý nebude fotiť pekne len cez deň, ale aj v noci. Vízia výrobcu je, že vo vrecku budeme nosiť akýsi ultimátny nástroj, ktorý bude schopný pracovať kedykoľvek budete chcieť a navyše bude fungovať doslova fantasticky.

TIP REDAKCIE
YouTube Premium prichádza s ročným predplatným. Je výhodnejšie

Pri krátkom čase, ktorý som so zariadeniami strávil, bolo zjavné, že fotoaparát s clonou f/1.5 je niečo, čo tu ešte nebolo. Len pre príklad, v porovnaní s Galaxy S8 dokáže S9-tka na senzor prepustiť až o 28 % viac svetla, čo sa odzrkadlí hlavne pri nočných záberoch. To ale nie je všetko.

S9 a S9+ disponujú novou technológiou pre potláčanie digitálneho šumu. Snímač Super Speed Dual Pixel so špeciálnym výpočtovým výkonom a vstavanou operačnou pamäťou dokáže prispieť k ešte vyššej kvalite obrazu.

Samsung Galaxy S9

Samotný fotoaparát ponúka nasledujúce funkcie:

  • snímanie superspomalených záberov (áno, 960 fps)
  • fotoaparát pre zlé svetelné podmienky (variabilná clona f/1,5 a f/2,4)
  • animované emoji s rozšírenou realitou (takzvané animoji)
  • Bixby (inteligentný asistent)

Nový je ale aj zážitok z počúvania hudby. Galaxy S9 a S9+ totiž ponúkajú stereofónne reproduktory, ktoré sú vyladené dcérskou spoločnosťou Samsungu, AKG. Tam sa však Samsung nezastavil, pretože prítomné reproduktory vybavil dokonca i štandardom Dolby Atmos.

Samsung Galaxy S9 a S9+: Cena a dostupnosť

Na Slovensku budú Samsung Galaxy S9 a S9+ k dispozícii v dvoch verziách, 64 GB (v predaji od 16. marca 2018) a 256 GB (v predaji od 23. marca 2018).

Oba modely budú dostupné v troch verziách – Midnight Black, Coral Blue a úplne novej farbe Lilac Purple. Odporúčaná maloobchodná cena modelu Galaxy S9 bude 849 EUR (64 GB) a 949 EUR (256 GB) a modelu Galaxy S9+ 949 EUR (64 GB) a 1 049 EUR (256 GB).

Na Slovensku je možné si smartfóny Samsung Galaxy S9 a S9+ v 64GB verzii predobjednať so špeciálnou ponukou dodania až o 7 dní skôr pred oficiálnym spustením predaja a navyše prostredníctvom stránky www.novysamsung.sk odpredať používaný telefón a k výkupnej cene získať bonus v výške 100 Eur. Viac informácií o predobjednávkach získate na www.novysamsung.sk.

GALÉRIA

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať