VIDEO Samsung Galaxy S9 a S9+ oficiálne: Toto sú ceny a špecifikácie!

0

Samsung dnes v Barcelone počas MWC 2018 oficiálne predstavil svoje dve najnovšie vlajkové lode. Samsung Galaxy S9 aj S9+ sú tým najlepším a najnovším, čo spoločnosť vyrába.

My sme sa na obe novinky boli pozrieť ešte pár dní vopred v Londýne, vďaka čomu vám môžeme priniesť presný popis a rozpis toho, čo prinášajú. Jedno je však jasné, ide o spojenie toho najlepšieho, čo Samsung momentálne dokáže. Sú to zariadenia, ktoré prešli úpravami a vylepšeniami, vďaka čomu sú opäť na vyššej úrovni než ich minuloroční predchodcovia. Čo všetko teda ponúkajú?

Poďme na to poporiadku, rozdelím to podľa toho, čo je nové a čo je rovnaké alebo veľmi podobné.

Galaxy S9 a S9+: Podobné veci s Galaxy S8

Základom každého smartfónu by mal byť kvalitný displej. Pri Galaxy S9 a S9+ sa môžeš spoľahnúť na Super AMOLED panel s rovnakými uhlopriečkami a rozlíšeniami ako pri Galaxy S8. Hovoríme teda o displejoch veľkých 5,8 aj 6,2 palca a rozlíšením 2 940 x 1 440 pixelov.

Samsung Galaxy S9

Je to síce rovnaká záležitosť ako minulý rok, to však nutne neznamená, že to je zle. Samsung je výrobca najlepších displejov na trhu a to Galaxy S9 aj S9+ ponúkajú.

Takmer také isté ale zostalo aj vizuálne či konštrukčné prevedenie. Samsung zameral pozornosť na detaily, ktoré vylepšil, no stále ide o kombináciu hliníkového rámiku s dvomi kusmi ergonomicky vytvarovaných ochranných skiel, pričom to predné ponúka už tradične zaoblené boky.

Samsung Galaxy S9 a S9+ teda majú približne rovnaký dizajn, veľkosť a aj displej ako ich predchodcovia. Je tu ale množstvo noviniek, ktoré z nich robia podstatne vyspelejšie zariadenia.

Galaxy S9 a S9+: Čo je nové

Hlavným rozdielom medzi oboma generáciami je jednoznačne fotoaparát. Samsung tento rok s príchodom nového senzoru disponujúcim objektívom s clonou f/1.5, ktorý navyše dokáže meniť svetelnosť, napína a predvádza svaly.

TIP REDAKCIE
Google: Staršie Huawei telefóny podporujeme aj naďalej. Na nové si naše služby neinštalujte!

Samsung Galaxy S9

Samsung počas prezentácie jasne zdôraznil, že ich cieľom bolo vytvoriť fotoaparát, ktorý nebude fotiť pekne len cez deň, ale aj v noci. Vízia výrobcu je, že vo vrecku budeme nosiť akýsi ultimátny nástroj, ktorý bude schopný pracovať kedykoľvek budete chcieť a navyše bude fungovať doslova fantasticky.

Pri krátkom čase, ktorý som so zariadeniami strávil, bolo zjavné, že fotoaparát s clonou f/1.5 je niečo, čo tu ešte nebolo. Len pre príklad, v porovnaní s Galaxy S8 dokáže S9-tka na senzor prepustiť až o 28 % viac svetla, čo sa odzrkadlí hlavne pri nočných záberoch. To ale nie je všetko.

S9 a S9+ disponujú novou technológiou pre potláčanie digitálneho šumu. Snímač Super Speed Dual Pixel so špeciálnym výpočtovým výkonom a vstavanou operačnou pamäťou dokáže prispieť k ešte vyššej kvalite obrazu.

Samsung Galaxy S9

Samotný fotoaparát ponúka nasledujúce funkcie:

  • snímanie superspomalených záberov (áno, 960 fps)
  • fotoaparát pre zlé svetelné podmienky (variabilná clona f/1,5 a f/2,4)
  • animované emoji s rozšírenou realitou (takzvané animoji)
  • Bixby (inteligentný asistent)

Nový je ale aj zážitok z počúvania hudby. Galaxy S9 a S9+ totiž ponúkajú stereofónne reproduktory, ktoré sú vyladené dcérskou spoločnosťou Samsungu, AKG. Tam sa však Samsung nezastavil, pretože prítomné reproduktory vybavil dokonca i štandardom Dolby Atmos.

Samsung Galaxy S9 a S9+: Cena a dostupnosť

Na Slovensku budú Samsung Galaxy S9 a S9+ k dispozícii v dvoch verziách, 64 GB (v predaji od 16. marca 2018) a 256 GB (v predaji od 23. marca 2018).

Oba modely budú dostupné v troch verziách – Midnight Black, Coral Blue a úplne novej farbe Lilac Purple. Odporúčaná maloobchodná cena modelu Galaxy S9 bude 849 EUR (64 GB) a 949 EUR (256 GB) a modelu Galaxy S9+ 949 EUR (64 GB) a 1 049 EUR (256 GB).

TIP REDAKCIE
Objavil sa dátum predstavenia Xiaomi Mi Mix 3. Pútač zobrazuje minimum rámikov

Na Slovensku je možné si smartfóny Samsung Galaxy S9 a S9+ v 64GB verzii predobjednať so špeciálnou ponukou dodania až o 7 dní skôr pred oficiálnym spustením predaja a navyše prostredníctvom stránky www.novysamsung.sk odpredať používaný telefón a k výkupnej cene získať bonus v výške 100 Eur. Viac informácií o predobjednávkach získate na www.novysamsung.sk.

GALÉRIA